Podoba ci się ulica Akademicka? Oddaj na nią głos

Pierwsza nagroda została przyznana w 2010 r., druga dwa lata później. Obecnie jest szansa na kolejną. Wszystko zależy od mieszkańców Gliwic.

Do kolejnej edycji konkursu zgłoszono zadanie inwestycyjne pod nazwą „Przebudowa ul. Akademickiej”, gdzie powstał deptak pełen zieleni z reprezentacyjnym placem, fontanną i ścieżką rowerową.

Tytuł Modernizacji Roku zyskały dotąd dwa miejskie przedsięwzięcia. Pierwszy, w 2010 r. przyznano za modernizację ulicy Wieczorka wraz z przyległymi skrzyżowaniami. Zdaniem komisji konkursowej, ulicy Wieczorka przywrócono specyficzny, właściwy charakter dla ciągów komunikacyjnych wpisujących się w obszar Starego Miasta. Doceniono także wybór użytej technologii, jakość wykonania inwestycji, a także szybki termin w jakim wykonano całość prac.
Dwa lata później, w 2012 r. tytuł w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej” przyznano za: nowoczesne rozwiązania zastosowane w budynku Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, poprawiające zarówno bezpieczeństwo ruchu ulicznego w Gliwicach, jak i jakość korzystania z usług urzędu.

Ideą organizowanego konkursu jest promocja przedsięwzięć modernizacyjnych wyróżniających się szczególnymi walorami, a także propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego.
W plebiscycie pn.”Modernizacja Roku” niejednokrotnie mniejsze miejscowości dzięki zaangażowaniu społecznemu zwyciężają z miastami o znacznie większej liczbie mieszkańców. W minionych latach swój głos w plebiscycie oddało ponad 100 000 osób. W tym roku rywalizacja będzie z pewnością równie zacięta, dlatego liczymy na Państwa głosy, głosy mieszkańców Gliwic.

Głosować można tutaj

Zdjęcia Krzysztof Krzemiński

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Jest pięknie, przestrzennie z pomysłem dla młodych i starszych też . Z przyjemnością można tu spacerować. Teren jest bezpieczny, brak komunikacji powoduje komfort w poruszaniu się po tym cudnym obiekcie. Pomysłowość w zagospodarowaniu roślinności i fontanna cieszy oko.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI