r e k l a m a
spot_imgspot_img

Podpalenie samochodu w Gliwicach. Sprawca w rękach policji

Zarzuty uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych usłyszał 23-letni mieszkaniec Gliwic. Sprawca najpierw groził kobiecie, a następnie podpalił jej samochód.

Do zdarzenia doszło w nocy pomiędzy 28 a 29 czerwca w Gliwicach przy ulicy Libelta (boczna Tarnogórskiej). Około godziny 3:30 mężczyzna podpalił stojący na parkingu samochód osobowy marki volkswagen. Ogień był na tyle silny, że od płonącego auta zapalił się również fiat cinquecento. Sprawca natychmiast został zatrzymany przez kryminalnych z dwójki. Do zatrzymania doszło dzięki świadkowi, który widział całość zdarzenia. Sprawę prowadzą śledczy wraz z Prokuraturą Rejonową Gliwice-Wschód. Wobec mężczyzny na wniosek policjantów prowadzących sprawę, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Sprawca usłyszał już zarzuty: uszkodzenie mienia w postaci dwóch pojazdów oraz okien mieszkalnych, ponadto odpowie za groźby karalne wobec jednej z pokrzywdzonych.
Za kierowanie gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gliwiczanin
gliwiczanin
6 lat temu

dostanie zawiasy, a osoby którym sie spaliły samochody będą sobie musiały sobie to same naprawić bo z tego ścierwa nie bedzie jak ściągnąć.

seba87
seba87
6 lat temu

Jak by podpalił samochód policjantowi itp. Już by siedział…

GośćAmator Klusek
GośćAmator Klusek
6 lat temu

Dozór…Śmiech na sali. Za takie straty i zagrożenie?Nic,tylko się tak bawić..Jak ma nie być następców?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI