r e k l a m a


Policja przygotowana na WOŚP

spot_img
r e k l a m a

W niedzielę już po raz dwudziesty drugi policjanci zaangażują się w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Spokojny przebieg Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o najmłodszych – otoczmy szczególną opieką kwestujące dzieci.

Nad bezpieczeństwem podczas WOŚP będzie czuwać w całym województwie kilkanaście tysięcy policjantów, wspieranych przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Stróże prawa będą też, jak co roku, pilnowali porządku na imprezach oraz asystowali podczas konwojów zebranych pieniędzy.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób dobrej woli. Do wszystkich, a w szczególności do najmłodszych kwestujących apelujemy, aby zachowali rozsądek. W szczególności należy:
– unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu);
– nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób;
– w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną; jeżeli już do niego dojdzie, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę;
– jak najszybciej powiadomić policję o popełnionym przestępstwie; jeśli napastnik ucieka – alarmować otoczenie krzykiem;
– w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa – nie wahać się, natychmiast powiadamiać policję, np. dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cliper
cliper
10 lat temu

przygotowania służb ochrony jak na najazd bandytów czy kiboli z innego miasta a to przecież w idei święto młodych i nie tylko ludzi!

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI