r e k l a m a


Prezydent pozwał internautę. Jest finał sprawy

Kilka tygodni temu prezydent Gliwic Adam Neumann oznajmił, iż pozwał internautę za wpis na swój temat.

Prezydent jest mocno krytykowany za brak dialogu z mieszkańcami w sprawie budowy gigantycznego zbiornika w miejscu – zdaniem wielu – zielonych płuc Gliwic, czyli tzw. Wilczych Dołów. Na internetowych grupach pojawiły się również mocne zarzuty pod adresem Neumanna. Ten postanowił zareagować i złożył w sądzie pozew. Przypomnijmy, że Neumann zdecydował się na prywatny akt oskarżenia na podstawie art. 212 KK, czyli „zniesławienie”.

Ostatecznie prezydent nie zdecydował się na proces, bo doszło do ugody.

Osoba, która została pozwana musiała zamieścić przeprosiny na grupie, na której miała obrażać Neumanna.

Poniżej treść oświadczenia wydanego przez pozwanego:
„Ja niżej podpisany (RODO) przyznaję, że publicznie nieprawdziwie pomawiałem prezydenta Gliwic Adama Neumanna o przyjmowanie łapówek od deweloperów w związku z realizowaną przez miasto inwestycją, że bezpodstawnie nazwałem go złodziejem i oszustem formułując przy okazji pod jego adresem obelżywe wulgaryzmy.
Oświadczam, że nie mam i nigdy nie miałem żadnych informacji, a tym bardziej dowodów, które potwierdzałyby moje oskarżenia.
Przepraszam Prezydenta Adama Neumanna za te pomówienia oraz obelgi.
Przeprosiny te zamieszczam z własnej woli na podstawie ugody zawartej z Panem Prezydentem na mój wniosek, gdy dowiedziałem się o skierowaniu spawy do sądu”.

– Zgodnie z zapisami ugody, prezydent do końca tygodnia ma wycofać pozew – poinformował pozwany.

Mija rok od wyborów nowego prezydenta Gliwic. Jak oceniacie Adama Neumanna?

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maccc
Maccc
3 lat temu

I słusznie. Abstrachując od tego czy ten zbiornik jest dobrym pomysłem czy też nie, to rzucanie na kogoś bezpodstawnych oskarżeń nie jest fair. Niestety dialog w internecie to tylko krzyk, zastraszanie i wiadro pomyj. Wydaje mi się że wszystko można sformułować w zgodzie prawem, prawdą i że da się darzyć do celu nie używając języka przystajacego na średniowieczne standardy.

Jolanta
Jolanta
3 lat temu

skoro to był prywatny akt oskarżenia to w jaki sposób pan szary obywatel Adam Neumann ustalił gdzie mieszka ten pozwany? powinien to wyjaśnić -bo wg mnie mógł skorzystać z rejestrów urzędu, a to byłoby przekroczenie uprawnień bo nie pozywał go jako prezydent Gliwic tylko jako szary obywatel Adam Neumann. Redakcjo zainteresuj się tematem

Olo
Olo
3 lat temu
Reply to  Jolanta

Wystarczy zlozyc zawiadomienie o mozliwosci popelnienia przestepstwa. Policja ma w takim przypadku obowiazek zlokalizowac takiego czlowieka, dla potrzeb sprawy.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI