r e k l a m a
spot_imgspot_img

Prezydium Rady Miejskiej nie będzie już zawłaszczone przez POPiS?

Wszystko wskazuje na to, że do Rady Miejskiej w Gliwicach wkrótce wróci „normalność”.

Od początku kadencji istniała nieformalna koalicja radnych z klubów PO i PiS. Istniała, bo coraz głośniej mówi się o tym, że przyjaźń się zakończyła. Na ostatniej sesji Rady klub Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza złożył wniosek o odwołanie Kajetana Gorniga (PO) z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Wiele wskazuje na to, że Gornig pożegna się ze stołkiem i zasiądzie w fotelu obok większości swoich kolegów na sali sesyjnej.

W lokalnych mediach ciągle pojawiają się informacje o tym, że PiSowi obecnie bliżej do współpracy z klubem radnych prezydenta Frankiewicza niż z Platformą Obywatelską. W ostatnim wydaniu Nowin Gliwickich Kajetan Gornig na pytanie „czy Frankiewicz układa się z PiSem” odpowiedział, że jego zdaniem tak.

– Nie ma i nie było targów politycznych z PiSem – zapewnia Zygmunt Frankiewicz.

Czy do Rady Miejskiej wróci więc normalność? W poprzednich kadencjach w prezydium RM zazwyczaj zasiadali przedstawiciele wszystkich większych klubów radnych.

Od dwóch lat pracami rady szefuje Zbigniew Wygoda z PO, a jego zastępcami są Marek Kopała z PiS oraz Kajetan Gornig z PO. Tak więc swojego reprezentanta nie ma tam klub KdG ZF, który liczy 9 radnych, podobnie jak klub PO. Jeśli radni PiS poprą wniosek kolegów z KdG ZF, to z prezydium zniknie jeden z dwóch członków PO, a być może w jego miejsce pojawi się ktoś z Koalicji prezydenta Frankiewicza.

Kto by to mógł być?

Wydaje się, że najodpowiedniejszymi osobami są Krystyna Sowa, która pełniła już funkcję zastępcy przewodniczącego Rady lub Marek Pszonak, przewodniczący Rady w poprzedniej kadencji. W kuluarach mówi się także, że może to być Michał Jaśniok.

Czy jednak dojdzie do roszady w Radzie Miejskiej dowiemy się na kolejnej sesji. Póki co, nie wiadomo nawet kiedy się ona odbędzie.

Łukasz Fedorczyk

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gliwicowo
gliwicowo
11 lat temu

Michał Jaśniok!!!

nikodem dyzma
nikodem dyzma
11 lat temu
Reply to  gliwicowo

Michał Jaśniok??? No nie żartujcie sobie, nijaki facet, zmieniający barwy klubowe w zależnosci od potrzeb…totalna katastrofa….

Anonimowo
11 lat temu

3 nieudaczników w zarządzie rady

Jan niezbędny
Jan niezbędny
11 lat temu

Platforma niszczycielska odchodzi w zapomnienie w kraju i w samorządzie. Tak narzekaliśmy na komunę i nie mogliśmy się jej pozbyć a teraz mamy platformę niszczycielską na którą także narzekamy i też nie możemy sie jej pozbyć,,,,,

rychu
rychu
11 lat temu

krótko i na temat o PO-PISIE http://www.youtube.com/watch?v=LLD6bX6oF7I

a
a
11 lat temu

ja tam nie zagłosuję na NIKOGO kto jest w radzie obecnej bo nazwali rondo imieniem Kaczyńskiego

marek
marek
11 lat temu

Kajetan Gornig?? Sąsiad prosił go o pomoc w załatwieniu jednej sprawy i do dziś sie nie odezwał………

dj
dj
11 lat temu

KdG Frankiewicza nie jest drugim co do liczby klubem radnych. PO ma 9 radnych, KdG ma tyle samo, 9 radnych. Jakiś czas temu zażenowany działaniem PO odszedl Kleczka i liczba radnych się zrównała. Ale PO dalej miało 2 osoby w prezydium, a KdG 0. Bo to „demokratyczna”, „obywatelska” partia przecież.

Anonimowo
11 lat temu

Całe po i pis odwołać

akra
akra
10 lat temu

Nie dziwię się, że pszoniak chciałby zastąpić gorniga. od dawna się mówi, że jego ambicje sięgają dalej. Musi jak najczęściej odzywać się piękną, kwiecistą mową na sesjach, a stołek Frankiewicza przecież czeka w przyszłym roku.

akra
akra
10 lat temu

PO może przegrać, ale pszoniaczek podobno nie. Tak mówił. kra, kra.

akra
akra
10 lat temu

Szkoda mi Frankiewicza, w sumie dużo zrobił dla Gliwic. Ale otacza się coraz większym plebsem.A może się tak lepiej czuje, a może robią go w konia. Życzę w przyszłym roku miłej zabawy z pszoniakiem, ale też podobno z ciekawym kandydatem na prezydenta z Po.

masakra
masakra
9 lat temu

kopała jak zwykle ciućmok,szkoda słów na cwaniaka buraka

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI