r e k l a m a


Programowanie nie ma wakacji

Od pomysłu do realizacji minęły 3 miesiące. 24 lipca ruszyły: “Wakacje z programowaniem”, kurs dla pasjonatów kodowania organizowany przez gliwicką firmę i-systems.

Inicjatywa działu Employer Brandingu oraz HR okazała się strzałem w dziesiątkę. To wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu rynku. Coraz więcej osób chce spróbować swoich sił w programowaniu. Co ważne rośnie liczba osób stawiająca swoje pierwsze kroki w branży dzięki samoedukacji. “To między innymi takich kandydatów szukaliśmy na kurs, pasjonatów, którzy dzięki swojej determinacji i chęci rozwoju zasilą grupę kursantów” – mówi Ewa Szafrańska z działu HR i-systems.

Zasady udziału w rekrutacji były proste: należało wysłać CV oraz nietuzinkowy list motywacyjny i czekać na telefon od firmy. Spośród nadesłanych podań wybrana została ścisła piętnastka, która została zaproszona na rozmowę. “Liczba zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania, zwłaszcza, że to pierwsza edycję naszego wydarzenia. Już wiemy, że nie ostatnia.” – dodaje Szafrańska. Ilość nadesłanych zgłoszeń była kilkunastokrotnie większa niż liczba miejsc, co świadczy o dużym zainteresowaniu pracą w IT. Wśród osób, które nie zostały wybrane, firma wytypowała grupę, której wręczone zostały upominki. Ten gest spotkał się z pozytywnym przyjęciem. “To taki ukłon w kierunku tych osób, których niestety nie mogliśmy zaprosić z powodu braku miejsca, ale nas zaciekawiły.” – mówi Patrycja Aleksanderek z działu EB.

Wybrane osoby samodzielnie zdecydowały jakie tematy pojawią się na kursie, co zwiększa atrakcyjność inicjatywy. Pojawią się m.in. zagadnienia: MySQL, wzorce projektowe, testy jednostkowe. Przez najbliższe dwa tygodnie uczestnicy będą zgłębiali wiedzę i zdobywali doświadczenie w gronie innych pasjonatów. Firma ogłosiła także, że dla najlepszych uczestników kursu przygotowała propozycję zatrudnienia. To nie lada bonus biorąc pod uwagę, że najmłodsi z uczestnicy mają 19 lat.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI