r e k l a m a


Rada Miejska "klepnęła" budżet bez poprawek

spot_img
r e k l a m a

W bardzo nerwowej atmosferze, Rada Miejska w Gliwicach przyjęła dziś – bez poprawek – uchwałę budżetową na 2011 rok.

W tym roku zaplanowano dochody na poziomie prawie 790 milionów złotych, natomiast wydatki przekroczą miliard złotych. Dyskusja na sesji była bardzo burzliwa, jednak ostatecznie budżet został zatwierdzony. Za – było 10 radnych, natomiast 14 wstrzymało się od głosu.

Najwięcej kontrowersji wzbudził zapis dotyczący możliwości zaciągania przez prezydenta jednorazowych zobowiązań finansowych do kwoty 700 mln zł oraz zobowiązań skutkujących finansowo w następnych latach budżetowych do wysokości 1,5 mld zł.

I choć charakter dyskusji wskazywał na to, że radni mają zamiar uprawnienia prezydenta w tej kwestii znacznie ograniczyć, to okazało się, że zgłoszoną poprawkę wycofano, a zapis pozostał w pierwotnej wersji.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
tomek
13 lat temu

Oglądam relację on-line z sesji. To co wyczynia POPiS to wstyd i hańba. A Gornig przechodzi samego siebie. Wstyd dla Gliwic za takich radnych.

tomek
tomek
13 lat temu

A dlaczego 14 osób się wstrzymało? Czy to znaczy, że przez dwa i pół miesiaca nie wyrobili sobie zdania na temat budżetu i nie wiedzą jak go ocenić?

zażenowany
zażenowany
13 lat temu

popisowa koalicja nadaje się do uprawy pola. Koalicja Frankiewicza punktuje tych bezradnych że aż wstyd. Pozywtywnie wyróżnia się Michał Jasniok i Marek Pszonak, wyłapują bzdury opowiadane przez POPiS.

„nowa radna” z PO powinna miec zakaz wypowiadana się. wstyd mi że głosowałem na PO w wyborach parlamentarnych i na Komorowskiego.

mam nadzieję, ze będzie referendum w sprawie odwołania Rady wiejskiej

tomek
tomek
13 lat temu

o godz 20 40 przewodniczacy Wygoda sie pogubił. Minęło 10 minut a wciąż nic się nie dzieje, kolejne 10min i nic. Katastrofa.

Szkoda godki
Szkoda godki
13 lat temu

Dzisiaj POPIS dal czadu i to juz na wstepie . Przy okazji wyszlo na jaw ,ze Wygoda notorycznie spoznia sie na posiedzenia komisji , nawet o 1,5 h . Tak to jest , kiedy robi sie w DAKO ,na Onkologii ,a teraz ten czlowiek bedzie nam przynosil wstyd w Zwiazku Miast Polskich . Tam powinen reprezentowac nas Frankiewicz , ale nawet nie po to ,zeby robic cos tylko dla Gliwic . Akurat Frankiewicz duzo wnioslby do tej organizacji z pozytkiem dla tego kraju ,a tak bedzie tam jezdzil czlowiek z 3miesiecznym doswiadczeniem . Zzeby tylko sie nie spoznil . PS.… Czytaj więcej »

tomek
tomek
13 lat temu

około godz 21:10 Rada Miejska popisała się wyborem Jan Wisniewskiego na przedstawiciela Miasta Gliwice w Zgromadzeniu KZKGOP. I to juz jest działanie pozamerytoryczne. Zwykłe partyjniactwo. Pan Jan Wisniewski to radny senior, który otwierał pierwsza sesję rady. Gdyby nie miłe panie z obsługoi rady nie byłby w stanie poprowadzic sesji. To bedzie NASZ przedstawiciel!!!!!!

megi
megi
13 lat temu

wyłączyłam transmisję z sesji. Wytrzymałam 30 min – wiecej się nie dało. Przewodniczącemu rady najwyraźniej mało, że jako laik przewodzi WYSOKIEJ RADZIE – jak sami zwą własne gremium. Jaka rada taki przewodniczący… Ambitny do bólu – bierze wszystkie stołki i pewnie nie jest to jego ostatnie słowo. Że też chłopina nie ma oporów, że się zbłaźni na tych spotkaniach w związku miast, że nie będzie partnerem dla innych prezydentów – starych wyjadaczy. Namiastka prezydentury ? :)ŻENADA

Baśka
Baśka
13 lat temu

Czy ktoś wie jak można odwołać Radę? I czy wogóle to jest możliwe. Czy będą nam psuli Gliwice przez 4 lata i nie ma na to siły?

Jan Wiśniewski na reprezentanta Gliwic w KZKGOP. Nie wierzę, aby radni PO i PiS zachwycili się jego walorami intelektualnymi. Oj radni, daliście popis.

Kris
Kris
13 lat temu

także pytam w jaki sposób odwołać Radę ? Nic dobrego z tego nie wynika

Leon
Leon
13 lat temu

Do redakcji. Kto to jest pan Jan Wisniewski? Czy mozna redakcję prosić o zrobienie z nim wywiadu, abyśmy poznali kto jest dziś „twarzą” gliwickiego PO.

1988BaZyL
1988BaZyL
13 lat temu

Kolejny dowód na to, że politycy zrobią wszystko, żeby ugrać coś w swoich gierkach. Widać, gdzie mają dobro miasta i jego mieszkańców.
Po raz kolejny można powtórzyć: Mieszkańcy, sami sobie zgotowaliście ten cyrk. Głosowaliście na tych …
W tej sytuacji referendum dotyczące odwołania rady miejskiej wydaje się być prawdopodobne, bo jak tak dalej pójdzie to nasze miasto wyląduje na deskach. To już zaczyna być niebezpieczne.

Ziutek
Ziutek
13 lat temu

No i mamy – „polityka w wielkim stylu” dotarła i do Gliwic. Czyli nie ważne co i jak tylko liczy się kto i gdzie 😛

bella96
bella96
13 lat temu

>Tomek
>A dlaczego 14 osób się wstrzymało? Czy to znaczy, że przez dwa
>i pół miesiaca nie wyrobili sobie zdania na temat budżetu
>i nie wiedzą jak go ocenić?

Dziwi Cię to?
Z całym szacunkiem, ale w większości wypadków radnymi jednak chcą zostać ludzie, którzy nie dali sobie rady w życiu gdzie indziej (w domyśle czytaj byli zbyt słabi by utrzymać się w prywatnej czy nawet państwowej firmie). Takich z powołania działaczy społecznościowych jest niewielu (i tych z góry przepraszam za powyższe słowa, ale wiecie doskonale, że mam rację).

Afaik porównywalne decyzje podejmowałaby średniej kategorii sieć neuronowa ;-).

P.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI