Są nowe hale, są nowi dzierżawcy

Jesienią gliwiczanie będą mogli pograć w koszykówkę czy siatkówkę w dwóch nowych halach sportowych – przy ul. Górnych Wałów i ul. Kozielskiej.

O wykorzystanie tych obiektów mają zadbać firmy wybrane w drodze nieograniczonego przetargu na wysokość stawki czynszu dzierżawnego. Halę przy ul. Górnych Wałów wydzierżawiła firma GEOMED Łukasz Gacek z Gliwic. Natomiast halą przy ul. Kozielskiej zarządzać będzie spółka cywilna SPORTS INVESTMENT GROUP Jarosław Rejek, Patryk Pasternak z Katowic. Umowy obowiązywać będą przez trzy lata.

Firmy te będą odpowiadać za utrzymanie hal, ale mają przede wszystkim zadbać o to, aby były one wykorzystywane w jak najlepszy sposób – z pożytkiem dla gliwiczan, różnych instytucji i klubów. Uczniowie szkół sąsiadujących z tymi obiektami (Zespoły Szkół Ogólnokształcących nr 1 i 11, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych) będą mieli zapewnioną możliwość ćwiczenia w halach podczas zajęć wychowania fizycznego i sportowych zajęć pozalekcyjnych.

Obecnie w Gliwicach powstają jeszcze dwie „przyszkolne” hale – hala sportowa przy ul. Chorzowskiej i Centrum Sportowo-Kulturalne „Łabędź” przy ul. Partyzantów. Łączny koszt budowy tych czterech obiektów wynosi około 46 mln zł. Wydzierżawienie hal prywatnym firmom umożliwi odzyskanie przez miasto podatku VAT w łącznej kwocie około 10 mln zł.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szczery
Szczery
8 lat temu

o co biega z tym Vatem – a jakby to pozostało w gestii miasta, to nie byłoby zwrotu Vatu?

Anonimowo
8 lat temu
Reply to  Szczery

Dokładnie tak jak mówisz. Nie byłoby zwrotu vatu gdyby miasto tego nie wydzierżawiło. Takie prawo….

cliper
cliper
8 lat temu

obiekt piękny nowy to i chetni na dzierżawę się znależli-ciekawe do jakiego stanu doproadzę ją po okresie dzierżawy?u nas jest w zwyczaju niszczyc wszystko co nie moje..

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI