Samochód wpadł w dużą dziurę. „Miejsce nie było oznaczone”

Na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego, Mickiewicza, Kozłowskiej i Sowińskiego trwa budowa ronda. Częściowo rozkopane są również sąsiednie ulice.

Nasz Czytelnik pan Adam wpadł w sporą dziurę i uszkodził samochód. – Jadąc rano do pracy, skręcałem z ul. Daszyńskiego w Kozłowską, a następnie w Radiową. Wpadłem do wykopu (spora dziura), która nie była zabezpieczona – relacjonuje nasz Czytelnik.

– Było ciemno (godz. 5.30), a wykop nie był w żaden sposób oznaczony. – Wpadłem jednym kołem. Uszkodziłem samochód. Gdybym wpadł dwoma kołami, to pewnie wyrwałoby zderzak z lampami. Słupki stały 5 m od tego miejsca – – pisze kierowca. – Postawiłem jeden słupek tak, aby nikt inny tam nie wpadł. Powiadomiłem również straż miejską – dodaje.

Wracając z pracy pan Adam zrobił zdjęcia. Dziurę właśnie zasypano, a pracownicy ubijali piasek.

Aktualizacja

Nadeszła do nas odpowiedź z ZDM
„W opisanym miejscu trwają prace związane z budową ronda. Ruszyły także roboty przy przebudowie ulicy Radiowej. Miejsce prac, zabezpiecza zgodnie z wymogami wykonawca robót.
Zarząd Dróg Miejskich zatwierdził projekt tymczasowej organizacji ruchu, wskazując w jaki sposób rejon prac powinien zostać zabezpieczony i oznakowany.
Ponadto poszkodowanemu przysługuje prawo do wystąpienia o odszkodowanie za zdarzenie drogowe z ubezpieczenia wykonawcy, któremu został przekazany plac budowy i to do niego należy zwrócić się o wyjaśnienia.
Na marginesie dodam, że w nocy poprzedzającej opisane zdarzenie przeszła burza, co mogło mieć wpływ na wcześniej ustawione oznakowanie.
Aby nie utrudniać sytuacji drogowej w mieście, prace przy budowie ronda prowadzone są pod ruchem, dlatego zarówno pieszych jak i kierowców prosimy, by zachowali szczególną uwagę w miejscach gdzie trwają roboty drogowe”.

11720430_10204719254681448_450353106_n

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
czytelnik
czytelnik
7 lat temu

ten wyjazd z ul radiowej na sowinskiego to skandal,dziura na dziurze prace posuwają się bardzo wolno ,zdm jeździ tam służbowym samochodami za miejskie pieniądze wiec mają to gdzieś !!!

czemu
czemu
7 lat temu

Czemu nie napiszecie, że to spółka należąca do miasta, czyli PRUiM wykonuje te roboty?
BTW. Czy ktoś widział przetarg na budowę ronda, które obecnie jest realizowane? Na jakiej podstawie zlecono roboty temu wykonawcy (ul. Radiowa była przedmiotem przetargu, rondo zostało zlecone z wolnej ręki?)?

Krzychu Chrostek
7 lat temu

Było od razu dzwonić po policję, teraz ma już pozamiatane

Adam Har
7 lat temu

Trochę słabe to tłumaczenie ZDM. Nie sądzę żeby wiatr miał przesunąć słupek na podstawie ważącej wg producenta 28 kg.

Pawel Neska
7 lat temu

postęp i jakość wykonywanej pracy przy budowie tego ronda można w skrócie nazwać „końska spierdolina” 😀

infogliwice.pl - portal i telewizja

Jest odpowiedź z ZDM. Poszkodowanemu przysługuje odszkodowanie. Więcej: https://infogliwice.pl/?p=26138

milka
milka
7 lat temu

Godzina 5.30 w lipcu i ciemno?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI