spot_img


Śląskie Dni Słowacji w Gliwicach

W weekend 15 i 16 października w naszym mieście odbędą się Śląskie Dni Słowacji – Gliwice 2016.

Dwudniowa impreza będzie okazją do zapoznania się z ofertą turystyczną naszych południowych sąsiadów i degustacji ich regionalnych przysmaków.

Słowacja, piękny zielony kraj za południową granicą Polski, posiada wiele walorów, które kuszą turystów i zachęcają do odwiedzin. O tym, co warto tam zobaczyć i dlaczego, dowiemy się podczas Dni Słowacji, które odbędą się w Gliwicach.

Wydarzenie będzie m.in. okazją do poznania regionów turystycznych Słowacji i oferty ośrodków narciarskich. Ale to nie wszystko – na gliwickim Rynku pojawią się namioty, w których będzie można skosztować słowackich przysmaków i win przywiezionych na tę okazję z kilku słowackich regionów.

Jedną z atrakcji Słowacji są liczne jaskinie, udostępnione zwiedzającym. We wrześniu tego roku otwarto kolejną – w Tatrach Zachodnich, w okolicy Zuberca na Orawie. To Jaskinia Brestowska. Znajduje się na wysokości 867 m n.p.m. Wejście do tej niezwykłej, trzynastej ogólnodostępnej na Słowacji groty, znajduje się naprzeciwko Skansenu – Muzeum Wsi Orawskiej. Jaskinia ma 1890 m, z czego dla turystów udostępniono 434 m. Zwiedzanie pieczary trwa około 50 minut. Turyści mają do pokonania 240 schodów, a do pomocy liczne drabinki i pomosty. Wyprawa do jaskini jest bardzo ekscytująca – na trasie znajduje się mnóstwo nacieków i ogromnych skalnych masywów o ciekawych kształtach. Grota nie jest oświetlona, w związku z czym turyści zwiedzają ją z czołówkami, które otrzymują przy wejściu do groty. Temperatura powietrza w jaskini wynosi około 50C.

Jaskinie to tylko jedna z wielu ciekawych atrakcji Słowacji. Jakie są kolejne?

Aby się dowiedzieć, koniecznie trzeba się pojawić na gliwickim Rynku 15 października (w godz. od 10.00 do 19.00) i 16 października (w godz. od 10.00 do 16.00).

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI