r e k l a m a


Sport dla wszystkich! Przez tydzień atrakcji nie zabraknie

To będzie siedem aktywnych dni. Każdy – od przedszkolaka do seniora – znajdzie coś dla siebie.

W ramach Europejskiego tygodnia sportu dla wszystkich (17 – 23 maja) szykuje się w Gliwicach m.in. kilkadziesiąt otwartych imprez i zawodów sportowych. Po raz pierwszy też w mieście odbędzie się oficjalna, wojewódzka inauguracja ETS – w nowo wybudowanej hali sportowej przy ul. Chorzowskiej 5.

Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich organizowany jest już po raz szósty. Jednocześnie to jubileuszowa, 20. edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Pieczę nad przebiegiem zmagań objętych patronatem prezydenta RP sprawuje Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. W turnieju może startować każdy mieszkaniec miasta lub gminy: dorosły, przedszkolak, uczeń, student, pracownicy działających tam firm, żołnierze, strażacy, policjanci czy harcerze, a także turyści. Warunkiem zaliczenia uczestnictwa jest czynny udział w zorganizowanych imprezach o charakterze ogólnodostępnym lub zamkniętym, trwających co najmniej godzinę: grach sportowych i rekreacyjnych, zawodach, turystyce lub innej aktywności ruchowej. W tym roku Gliwice aktywnie ćwiczą i zachęcają do tego cały Śląsk. Wojewódzka inauguracja turnieju odbędzie się 17 maja w nowoczesnej przyszkolnej hali sportowej przy ul. Chorzowskiej 5. Impreza z udziałem zaproszonych przedstawicieli środowiska sportu i samorządu terytorialnego rozpocznie się o godz. 12.00. W programie, obok oficjalnych wystąpień, przewidziano m.in. pokazy mażoretek, warsztaty Freestyle Soccer, występ duetu akrobatycznego „Delfina i Bartek” oraz prezentację drużyn uczestniczących w rozgrywkach „Małego Mundialu 2014”.Właśnie ten turniej piłkarski z udziałem gimnazjalistów, organizowany przez Stowarzyszenie GTW na zlecenie Miasta Gliwice, będzie jedną z wiodących atrakcji gliwickiej edycji ETS. Na wzór zbliżającego się mundialu w Brazylii każda zgłoszona drużyna zostanie w drodze losowania przypisana do jednego państwa biorącego udział w Mistrzostwach Świata FIFA 2014. Rozgrywki będą się toczyć od 17 do 22 maja na 7 nowo wybudowanych boiskach przyszkolnych oraz ORLIKU. Finał „Małego Mundialu” przewidziano 23 maja w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kozielskiej (start – godz. 14.00).

Tego samego dnia na deskach Sceny BAJKA (ul. Dolnych Wałów 3) zwycięskie drużyny otrzymają „mundialowe” trofea. Uhonorowani zostaną ponadto zawodnicy, trenerzy i osoby wyróżniające się osiągnięciami w działalności sportowej w 2013 roku. Podczas uroczystej gali odbiorą oni nagrody i wyróżnienia przyznane przez prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Początek spotkania – godz. 18.00.

W przygotowanie ogółem ponad 150 eteesowych imprez sportowo-rekreacyjnych w Gliwicach zaangażowały się mocno m.in. przedszkola, szkoły, Młodzieżowy Dom Kultury, Domy Pomocy Społecznej, Straż Miejska, Komenda Miejska Policji, Areszt Śledczy, Politechnika Śląska, Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, miejskie przedsiębiorstwa i prywatne firmy, stowarzyszenia sportowe i rekreacyjne, kluby taneczne, Miejski Zarząd Usług Komunalnych, a także rady osiedlowe. Wszelkie informacje na temat wydarzeń ogólnodostępnych (w tym także listę zawodów i imprez szkolnych i klubowych) można znaleźć na stronie www.gliwice.eu pod banerem „Europejski Tydzień Sportu”.

Sport to zdrowie, każdy to powie. Ale nie każdy bierze sobie tę maksymę do serca. Warto zatem potraktować ETS jako okazję do dobrej zabawy i sprawdzenia własnych możliwości w rozmaitych obiektach sportowych i miejscach sprzyjających rekreacji na świeżym powietrzu. W Gliwicach mali i duzi mają do dyspozycji – przypomnijmy – m.in. 4 wybudowane niedawno przez miasto nowoczesne hale sportowo-widowiskowe i kilkanaście zmodernizowanych wielofunkcyjnych boisk przyszkolnych, 6 krytych basenów, kryte i otwarte korty tenisowe, plenerowe siłownie, skatepark, a także rekreacyjne ścieżki rowerowe i spacerowe, wytyczone m.in. w miejskich parkach, na skwerach czy wokół zielonych połaci lotniska Aeroklubu Gliwickiego.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI