r e k l a m a


Szkoła będzie miała halę. Nowy obiekt sportowy przy Chorzowskiej

spot_img
r e k l a m a

Taka nowoczesna hala sportowa powstanie przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych przy ul. Chorzowskiej.

Prace powinny ruszyć w 2012 roku. Zamówienie obejmuje budowę sali sportowej, połączonej łącznikiem z istniejącym budynkiem internatu. Powstanie również infrastruktura techniczna i towarzysząca oraz wjazdy, ciągi komunikacyjne i drogi pożarowe.

W nawiązaniu do charakteru terenu i funkcji obiektu zaprojektowano budynek dwubryłowy z głównym wejściem od strony istniejącego ciągu pieszego.

Sala sportowa posiadać będzie arenę główną umożliwiającą przeprowadzenie zajęć szkolnych i zawodów sportowych w koszykówce i piłce siatkowej. Powstaną boiska treningowe do piłki ręcznej, badmintona, piłki nożnej halowej, boisko do tenisa ziemnego a także ściana wspinaczkowa o wysokości 8,5 m oraz strefa sportów walki.

Sala będzie mogła być wykorzystywana do organizacji zawodów oraz przeprowadzania zajęć dla 2 lub 3 grup ćwiczących poprzez podzielenia boiska za pomocą siatki.

Przewidziano także widownię dla 285 osób na trybunach stałych z możliwością powiększenia o miejsca na ławeczkach przy arenie głównej i miejsca stojące na „galerii”.
Powstanie także zaplecze sanitarne oraz szatnie dla zawodników.

Ta hala jest ostatnią z trzech zaplanowanych na ten rok szkolnych inwestycji sportowych.

Wcześniej ogłoszono przetargi na wykonawców obiektów przy popularnej „piątce” oraz Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych i Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Kozielskiej. Na budowę wszystkich tych obiektów miasto wyda ok. 18 mln zł.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI