Taki widok w Gliwicach to codzienność. Co zrobić?

„Od początku roku straż miejska z Gliwic przeprowadziła 91 kontroli przy kontenerach na odpady. Wpłynęły również 42 zgłoszenia od mieszkańców o przepełnionych kontenerach/workach na odpady” – informuje SM.

„W sytuacjach, gdy kontenery są przepełnione i teren jest nieuprzątnięty – wszczynane są czynności wyjaśniające, zarządca terenu dostaje informację, aby podjąć pilne działania w celu uprzątnięcia, a cała sytuacja jest na bieżąco nadzorowana” – informuje SM Gliwice.

„Dobrze jest również, aby samemu nie powodować przepełnienia kontenerów, na przykład poprzez zgniatanie kartonów czy butelek plastikowych przed ich wyrzuceniem lub poczekaniem z wyrzuceniem śmieci do czasu ich wywozu” – informuje SM.

Różnego rodzaju odpady można oddać bezpłatnie w PSZOK na składowisku przy ul. Rybnickiej.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Komunalnik
Komunalnik
1 rok temu

Po pierwsze taki widok jest spowodowany w 90% przypadków brakieu dojazdu śmieciarki do kontenerów spowodowanym przez dziko parkujących cwaniaków.
a po drugie też z winy zarządców budynków którzy dają za małą liczbę kontenerów na za dużą liczbę mieszkańców.
Pracuję w branży i nie będziemy z winy parkujących i nieudolnych zarządców sprzątać tego syfu z ziemi! najpierw niech zrobią z sobą porządek potem czepiają się chłopaków babrających się w tym syfie nie ważnie czy zima,lato,deszcz czy skwar.

ART
ART
1 rok temu

Czy to nie jest przypadkiem foto z Góry Chełmskiej? Bo wydaje mi się,że tak. Najlepsze jest to,że mieszkam na Kozielskiej a śmietnik mam na Góry Chełmskiej. Muszę do niego jakieś 100 metrów zasuwać,przejść na drugą stronę ulicy. Ja jak ja. Ale są starsi ludzie……I drugi aspekt to to,że na kilka klatek czy budynków jest ten śmietnik.A im więcej,tym trudniej wyegzekwować porządek i jakiekolwiek zasady. Ja np segreguję,bo obawiam się dużych stawek za wywóz. Ale co z tego,skoro pozostali mają to w nosie- przecież kto im udowodni….Ludzie-jak sobie zadbacie ,tak będziecie mieli. No chyba,że syf wam nie przeszkadza.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI