r e k l a m a


To już pewne: wkrótce rusza przebudowa ulicy Akademickiej

Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Akademickiej. Zamieni się ona w deptak pełen zieleni z reprezentacyjnym placem.

W sercu kampusu Politechniki Śląskiej powstanie miejsce relaksu dla żaków. Pomysł przebudowy centrum dzielnicy akademickiej pojawił się już kilka lat temu. Inicjatywę gliwickiej uczelni poparły władze miasta. – Uznaliśmy, że to ciekawa propozycja, która pozwoli na stworzenie nowej przestrzeni miejskiej – przede wszystkim dla studentów, ale także dla spacerujących gliwiczan. Przebudowa ul. Akademickiej sprawi, że może tu być jeszcze bardziej atrakcyjnie – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

W czerwcu Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach rozstrzygnął przetarg i podpisał umowę na zagospodarowanie ul. Akademickiej i przyległych terenów, jako publicznej strefy pieszej. Inwestycję o wartości ponad 13,5 mln zł zrealizuje
konsorcjum gliwickich firm: Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. oraz Zakład Instalacji Budowlanych W. Szostak, A. Duda Sp. z o.o. S.K. Prace powinny ruszyć w okresie wakacyjnym.

W ciągu najbliższych miesięcy zostanie przebudowany prawie półkilometrowy odcinek ul. Akademickiej oraz fragment ul. Krzywoustego.

Dotychczasowy asfalt zastąpi kostka granitowa, zarówno na chodnikach, jak i jezdni. Powstanie tam ścieżka rowerowa i parkingi. Wykonawcy zajmą się także budową oświetlenia, kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

W dalszej kolejności powstanie reprezentacyjny plac z fontanną, pojawią się nowe elementy małej architektury i zieleń. Zwiększy się także bezpieczeństwo w dzielnicy studenckiej – po modernizacji pojawią się tu kamery monitoringu.

Inwestycja realizowana jest ze środków Politechniki Śląskiej oraz gliwickiego samorządu.

(MSI)

[nggallery id=115]

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Silesian
Silesian
11 lat temu

Co oznacza „W dalszej kolejności powstanie reprezentacyjny plac” – czy to jest objęte innym kontraktem = późniejszym w stosunku do wybrukowania ulic i zrobienia … parkingów?

@
@
11 lat temu

Uwierzę jak zaczną kopać. Narazie obiecują tak jak remont dworca.

realista
realista
11 lat temu

Trzymam kciuki.

cliper
cliper
11 lat temu

sprawa ciągnie się już od dłuższego czasu ale..powodzenia

rowerzystka
rowerzystka
11 lat temu

A tak dobrze jeździło się ASFALTOWĄ nawierzchnią Akademickiej, a tu znowu brukowanie. Jako chodniczek dla pieszych jak najbardziej, ale dla rowerów?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI