r e k l a m a


Toalety publiczne w Gliwicach będą bezpłatne. Decyzja prezydent Kuczyńskiej-Budki

Już wkrótce za skorzystanie z miejskich toalet w Gliwicach nie trzeba będzie płacić. Prezydent Katarzyna Kuczyńska-Budka w kampanii wyborczej zapowiadała zniesienie opłat i właśnie podjęła decyzję w tej sprawie.

W Gliwicach funkcjonuje kilka szaletów m.in. przy ul. Jana Pawła II, w parku Chrobrego, przy Cmentarzu Lipowym, na pl. Krakowskim. Do tej pory mieszkańcy za skorzystanie z nich płacili trzy złote. Od 5 lipca toalety będą bezpłatne.

Toaleta przy pl. Inwalidów Wojennych, która prowadzona jest przez firmę Remondis, jest w złym stanie technicznym. Od 1 lipca będzie nieczynna.

Miasto obecnie rozważa dwie możliwości – remont istniejących pomieszczeń znajdujących się pod ziemią lub budowę nowego szaletu zewnętrznego. W tej chwili analizowane są koszty. Decyzja zostanie podjęta najszybciej, jak to możliwe. Najbliższa toaleta znajduje się 400 metrów dalej – przy ul. Jana Pawła II.

Dodatkowo na gliwickich cmentarzach funkcjonuje 13 przenośnych kabin. Co ważne – w tym roku MZUK pilotażowo ustawił 10 przenośnych kabin dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Pojawiły się m.in. przy placach zabaw w Łabędach przy ul. Narutowicza, na osiedlu Obrońców Pokoju, na Sikorniku przy ul. Bekasa, w Starych Gliwicach przy ul. Sadowej, na skwerze Nacka, a także w Sośnicy przy ul. Jesiennej i pl. Grunwaldzkim.

info: UM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
27 dni temu

Za pewnie po tygodniu bedzie sie nazywac WC meneli…

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI