Tragiczny wypadek w Łabędach. „Czołówka” z autobusem

Dzisiaj tuż po 13.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku na ul. Zygmuntowskiej w Gliwicach.

– Samochód osobowy marki Volkswagen Jetta zderzył się czołowo z autobusem komunikacji miejskiej. Na miejsce przyjechały wszystkie służby ratownicze – podaje gliwicka policja.

– Pomimo przeprowadzenia akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować życia pasażera samochodu osobowego. Ciężko rannego kierowcę zabrał do szpitala śmigłowiec pogotowia ratunkowego. Trzy poważnie ranne osoby przewieziono do szpitali. Pod opiekę lekarzy trafiła również ciężarna pasażerka autobusu, która uskarżała się na pewne dolegliwości – dodają gliwiccy policjanci.

– Na miejscu trwają oględziny z udziałem policyjnej ekipy dochodzeniowo-śledczej oraz prokuratora. Ze wstępnych informacji wynika, że tuż przed zderzeniem volkswagen jetta wyprzedzał prawidłowo jadącą taksówkę. Osobowa toyota również została uszkodzona – kierowca taksówki nie doznał jednak obrażeń. Dokładny przebieg, przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśni wszczęte w tej sprawie dochodzenie – informuje gliwicka policja.

Aktualizacja – 22.03.2017

Nie żyje kierowca samochodu osobowego

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
A
A
5 lat temu

Z przedniego. Ale nie zyje

Anioł Struś
Anioł Struś
5 lat temu

Drugi wypadek wypadek na tej drodze śmiertelny 3 lata temu młody motocyklista teraz pasażer samochodu i to dziwne oba wypadki były prawie w tym samym miejscu i z tego samego powodu wymijania przestroga dla innych nie wymijać na tej drodze Amen.

Zygmunt
Zygmunt
5 lat temu
Reply to  Anioł Struś

Wiesz co to wymijanie ?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

To,że jest to bardzo niebezpieczny odcinek na którym dochodzi do wielu kolizji i wypadków jest pewne i potwierdzone ale ani jeden z nich nie był przyczyną wymijania wymijanie na drodze dwukierunkowy jaką jest ulica Zygmuntowska jest nie uniknione. Natomiast wyprzedzanie na tym odcinku jest karygodne i niedopuszczalne czego są efekty.

Anioł Struś
Anioł Struś
5 lat temu
Reply to  Anonimowo

Powiedz mi dziecko boże uczone przez człowieka czym się różni wymijanie od wyprzedzania bo moim zdanie jest to zmiana pozycji pojazdów na pasie ruchu Amen .

Anoim
Anoim
5 lat temu
Reply to  Anioł Struś

Wyprzedzanie to przejeżdżanie (lub przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku

Wymijanie to przejeżdżanie obok pojazdu jadącego w kierunku przeciwnym.

Omijanie to przejeżdżanie obok pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, które się nie poruszają

Misiek
Misiek
5 lat temu
Reply to  Anoim

No Anioł teraz się popisałeś z tym wymijaniem i wyprzedzaniem… Amen

@złośliwa
@złośliwa
5 lat temu

Dziwie sie dlaczego tam nadal nie ma podwójnej ciągłej na całym odcinku od fantastycznie wyprofilowanego zakretu przez całe osiedle aż do Przyszowskiej!!! gdzie są służby ? czy ktoś analizuje wypadki które miały miejsce na Zygmuntowskiej?? Lata temu w tym samym miejscu zginęła osoba wychodząca z za autobusu!!

Ktoś
Ktoś
5 lat temu

Pewno za wolno jechali .

Alek
Alek
5 lat temu

Ulica jak kazda inna a za wypadek wine ponosi tylko I wylacznie kierowca .dopuszczalna predkosc 50km/h wiec jezeli bral sie za wyprzedanie to z pewnoscia ja przekroczyl.wszystko w temacie.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Jak można pisać i komentować coś używając słów i nie znając ich znaczenia. Żałosne 🙁

Anioł Struś
Anioł Struś
5 lat temu
Reply to  Anonimowo

Tu masz rację dla mnie to było takie skojarzenie a jednak jest różnica o której nie miale miałem pojęcia wymija się przeszkodę stojącom a wyprzeda poruszającom zwracam honor i wybacz wkońcu jestem tylko Srtuś.

Anioł Struś
Anioł Struś
5 lat temu

Zginąć można na wiele sposobów ale każdy człowiek umiera tylko na jeden jakim jest czas to czas decyduje o naszym życiu niektuży wolniej niektuży szybciej a niektuży sami nim chcą regulować ale tylko w jedną srtone szybciej i szybciej i szybciej i nagle sie zatrzymuje i wszystko sie kończy cisza smutek dlatego musimy nadnim panować nie przyspieszać bo czas zawsze prowadzi tylko do jednego śmierci Amen.

SIGI
SIGI
5 lat temu
Reply to  Anioł Struś

niektuży potrzebują słownika. Analfabeto

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Wymijanie – według prawa o ruchu drogowym przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w przeciwnym kierunku[1].

Podczas wymijania należy zachować bezpieczny odstęp od wymijanego pojazdu. W razie potrzeby należy zmniejszyć prędkość. W przypadku gdy droga jest bardzo wąska i może nie starczyć miejsca do bezpiecznego wymijania, rozsądnie będzie zjechać na pobocze, a nawet zatrzymać się.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Wyprzedzanie – manewr przejeżdżania (bądź przechodzenia) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku[1].

Często mylone z wymijaniem. Wyprzedzanie w ruchu prawostronnym odbywa się co do zasady z lewej strony, co oznacza że pojazd wyprzedzany znajduje się podczas manewru po prawej stronie.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Myśleć, myśleć to nie boli chyba, że w niebie jest inaczej Panie Struś…….

Anioł Struś
Anioł Struś
5 lat temu

Masz racje przyznaje dla mnie to było to samo ale czy to ma znaczenie zginą człowiek dla niego to już niema różnicy a mi to niepotrzebne niech pamiętają to ci co żyją w pośpiechu //oczko

Szofer
Szofer
5 lat temu

Warto dodac ze z wstepnych ustalen kierowca nie posiadal wogole prawka…..

SOA
SOA
5 lat temu

Struś zejdź z netu, wróć do szkoły i naucz się pisać. Komentując zgrywasz eksperta a z polskiego pewnie co roku zagrożony jesteś. Żenada.

Mario
Mario
5 lat temu

Szkoda że jeszcze pasażera zabił:(

Damik
Damik
5 lat temu

Niebezpieczi to są ci kierowcy bo myślą że są już kierowcami małolaty mają problem psycholog giczny jak obchodzić i zachowac się z autem

Aniol Strus
Aniol Strus
5 lat temu

Nie filozofujcie dobrze napewno dlurzej uczylem sie odwas mam 14 swisdectw z podstawowki . I co zatkalo kako . Amen

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI