Uczniowie szkół pikietowali w centrum miasta. Dlaczego? (TV)

Z gliwickich kominów codziennie wydobywa się mnóstwo dymu.

Dymu czasem bardzo szkodliwego, bo ktoś postanowił spalić śmieci. Palenie odpadków w piecach domowych jest szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Grozi za nie grzywna w wysokości 5000 zł. W akcję pod nazwą „Kochasz dzieci – nie pal śmieci” włączył się także Wydział Środowiska Urzedu Miejskiego w Gliwicach oraz uczniowie szkół.

– Palenie śmieci w domowych piecach jest bardzo szkodliwe – ostrzega Dariusz Stanek z Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_01/20120116_nie_pal_smieci.flv” /]
 

Gdy strażnicy miejscy stwierdzą, że w domowym piecu palone są śmieci mogą nałożyć mandat w wysokości 100 złotych, ale to nie wszystko, bo dla najbardziej zagorzałych palaczy śmieci sprawa może skończyć się w sądzie, który może nałożyć grzywnę do 5000 złotych.

Przy paleniu śmieci dochodzi do osadzania się w kominach sadzy, a wtedy do zapłonu przy bardzo wysokiej temperaturze i popękania komina. Jest to bardzo często przyczyną zaczadzenia.

Podobne pikiety będą odbywały się w różnych dzielnicach miasta.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gliwicznin
Gliwicznin
11 lat temu

Zgadzam się, śmieci się nie pali!! Sam ich nie palę!!

Ale to jest lepsze…

http://bytom.naszemiasto.pl/artykul/1238225,masz-zapasy-starego-wegla-powinienes-to-zglosic-i-zaplacic,id,t.html#minus

bravo
bravo
11 lat temu

Bravo info gliwice! Wreszcie bardzo ważny temat: co przez dwie dekady swoich rządów konkretnie zrobiły władze miasta żeby zmniejszyć niską emisję? Może warto rozliczyć odpowiedzialnych!

jacek
jacek
11 lat temu
Reply to  bravo
Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
11 lat temu
Reply to  bravo

„co … zrobiły władze miasta żeby zmniejszyć niską emisję ?” – a z przeproszeniem, co trzeba robić żeby zmnieszyć niską emisję ? – a nic, skoro emisja niska …

marianandrzejczak
marianandrzejczak
11 lat temu

Z gliwickich kominów codziennie wydobywa się mnóstwo dymu. A ma się wydobywać O2? Nie rozumiem idiotycznej uwagi! W piecu jak wiadomo się pali bo od tego jest piec. Palić można węglem (zawsze przy rozpalaniu okrutnie śmierdzi). Można palić drzewem.Są piece na gaz i olej opałowy( też śmierdzi) Piece emitują i emitować będą spaliny bo tak jest z procesami spalania. Odrębna kwestia to śmieci. Co jest śmieciem? Rozumiem że śmieciem nie są opakowania pcv,opony,deski rozdzielcze z samochodów itp.Tych leżą tony przy jeziorze rzeczyckim i żadnego „omulonego” samorządowca,ekologa czy innego demagoga ni ochrony środowiska to nie interesuje. Bo co? Bo tam nie… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI