r e k l a m a


„W Gliwicach nie ma korków”. Dyrektor ZDM gościem programu „Po 20.00”

image5

Anna Gilner, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich jest gościem programu „Po 20.00” realizowanego przez dwa gliwickie portale.

Łukasz Fedorczyk (infogliwice.pl) i Marek Morawiak (Dzisiaj w Gliwicach) zapytali szefową ZDM m.in. o to czy Gliwice faktycznie nie lubią pieszych. Takie słowa miały paść z ust Marka Jarzębowskiego, rzecznika prezydenta Gliwic.

Gospodarze programu oraz ich gość rozmawiali również o tzw. „zielonej fali”, sytuacji pieszych, nieoświetlonych przejściach dla pieszych. W internecie pojawiły się głosy, że ZDM preferuje skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, a nie lubi rond – Anna Gilner odniosła się do tej kwestii.

Program realizowany jest w restauracji Mini browar Majer w Gliwicach.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
RRR
RRR
7 lat temu

Jak i pisałem u Waszych partnerów – napiszę i tutaj 😀 Rozwala mnie to 🙂 “…Ponieważ na każdym osygnalizowanym przejsciu dla pieszych zlokalizowane są czujniki, które można przywołać dotykając takiego czujnika i to jest oczywiście zależne od momentu naciśnięcia takiego przycisku…” hahahhahhahah już padłem ? Czyli rozumiem, że jeżeli jest tryb dla kierowców – piesi mają stać ? Było to już kiedyś….. bez przycisku ? Zielone dla pieszych – idą. Czerwone – stoją ? Normalnie niesamowicie inteligentne ? “…ta nasza działalność w miescie jest bardzo duża, czyli utrzymujemy stan nawierzchni…” – a ta Pani jechała kiedyś po Gliwicach? ? System… Czytaj więcej »

Steed
Steed
7 lat temu
Reply to  RRR

Ja miałem niezły ubaw.
Skąd ta Pani się wzieła???

Steed
Steed
7 lat temu
Reply to  RRR

Ja miałem niezły ubaw.
Skoro tacy sa dyrektorzy w ZDM to nie ma się co dziwić że miasto funkcjonuje jak funkcjonuje.

valdorf
valdorf
7 lat temu

Zdm gliwice jak już pisałem to chora instytucja

iti
iti
7 lat temu

Zakazać dozwolonych godzin na przejazd dla tir-ów tak jak zrobiło to miasto Łódż i wprowadzić docelowe dla każdego z osobna

Colombo
Colombo
7 lat temu

Ten, kto kłamie że w Gliwicach są korki niech się wyprowadzi do innego miasta. Polecam Katowice.

Fafik
Fafik
7 lat temu
Reply to  Colombo

Może do Koziej Wólki bo to porównywalna wielkość

max
max
7 lat temu

Jeśli w Gliwicach nie ma korków to ja jestem Papież. Sytuacja z dziś rana. Korek od ul. Franciszkańskiej przez Jagielońską aż do świateł na skrzyżowaniu z Częstochowską i Mitręgi. Zjazd z DTŚ na rondo przy Franciszkańskiej/. Jagielońskiej zablokowany. Korek od wiaduktu na Zabrskiej aż po Konarskiego. A wszystko przez to tak naprawdę, że jadący Konarskiego w kierunku Częstochowskiej/ Kłodnickiej stoją w korku bo ktoś musi sobie skęcić w lewo na teren Politechniki. Jadący z przeciwka dwoma pasami nie mają obowiązku się zatrzymywać więc taki delikwent potrafi zablokować ulicę na dość długi czas (do momentu zmiany świateł na zielone dla pieszszych.… Czytaj więcej »

Kierownik
Kierownik
7 lat temu

Niech ten co mówi że nie ma korków to zapraszam na GLIWICKĄ STREFĘ EKONOMICZNĄ szczególnie w porach konczących się zmian w pracy i życzę powodzenia w wyjeździe na DK 88 czy w jakąkolwiek inną drogę !!!!

Colombo
Colombo
7 lat temu

Jak sama nazwa wskazuje strefa ekonomiczna generuje potężny ruch od dużej ilości osób zatrudnionych w strefie, delikatnie blokuje się dK88 oraz Andersa gdzie na zielone światło czeka się max 2 – 3 zmiany przy bardzo dużym ruchu natomiast jeśli chodzi o Jagiellońską, Częstochowską, Franciszkańską to informuję, że na jak ktoś inteligentny czyta lub słucha komunikatów miejskich lub radia to powinien wiedzieć że zamknięta jest dla ruchu ul. Pola, która czasowo, do zakończenia remontu będzie generować lokalne utrudnienia w ruchu, tak że bez pisania bzdur. Nadal proponuje wszystkim malkontentom przeprowadzkę do Katowic gdzie w szczycie żeby przetransportować się przez centrum Katowic… Czytaj więcej »

RRR
RRR
7 lat temu
Reply to  Colombo

Człowieku……… Śmigam od biblioteki – na Załęże…… i jakoś korków brak. Jadę w Gliwicach od Toszeckiej – do Komagu – masakra 🙂 Słaby z Ciebie Colombo 😀

Xyz
Xyz
7 lat temu

Nikt z Was nie zdążył napisać,ze u każdego przed domem stoi kilka aut należących do waszej rodziny.miasto niech wyda zakaz poruszania się wszystkimi.od razu się zluzuje.zakaz powinien dotyczyć tych,ktorzy nie umieją lub jeżdżą że strachem, a także tych którzy dlubia w nosie zamiast po włączeniu sie zielonego ruszać.

RRR
RRR
7 lat temu
Reply to  Xyz

No to ja napisze tak:
Pod moim oknem stoi kilka aut należących do prawie mojej rodziny…. Ewentualnie znajomych, których jeszcze nie poznałem 🙂 A Co do strachu – to ja już go mam……. Czytając Twoją twórczość 🙂 Nie chce być polonistą, ale pewne, niewielkie błędy popełniasz….. 😀

Nina
Nina
7 lat temu

Cztery miesiace trwało zanim łaskawy zdm zaślepił w nowym chodniku na Daszynskiego dziurę po słupie. Teraz juz drugi miesiąc ta sama sytuacja pod wiatą autobusową na tej samej ulicy. Żadne zgloszenia nie pomagają kompletne dno z tym zdm. 17 lat było im za krótko dla przygotowania projektu remontu chodnika na ul.ARCHITEKTÓW. Natomiast perfekcyjnie potrafią każdą niekompetencje i głupotę wytłumaczyć.

Steed
Steed
7 lat temu

ZDM – pracują tam ludzie którzy nie mają chyba prawa jazdy. Sterowanie światłami to farsa. Pomysły na rozbudowy to farsa. Nie potrafią pilnować terminowości prac (patrz wiadukt na Toszeckiej). Powinni zlikwidować tą instytucję bo to kompletnie niekompetentni ludzie nią zarządzają.

Steed
Steed
7 lat temu
Reply to  Steed

No tak Pani Anna zajmowała się wcześniej inwestycjami drogowymi – I wszystko jasne skąd te wszystkei porazki.

JO
JO
7 lat temu

nosz noz sie otwiera, zapewniane lata temu bylo wszystko.
Oszczednosc jednego pasa na A4 (nazwijmy kleszczow-pszczyńska) miala zostac przeznaczona na pozostała infrastrukture..
jeszcze jedno kompletnie nowa droga DK 88 (kleszczów-portowa/dtś) mozliwość rozbudowy do 2ch pasów. KIEDY GDZIE SENS, GDZIE LOGIKA, nowo wybudowana droga uczęszczana przez praktycznie kazdego ktory pracuje na strefie w gliwicach, sercu gliwic, setki samochodow, a wszystko „puszczone” jednym pasem.. droga szybkiego ruchu w godzinach szczytu (czyli mniej wiecej jak zaczyna/konczy sie „zmiana” 6-14-22 ) wszystko stoi odcinek ktory mozna pokonac w praktyce 10 minut jedzie sie 30..

Gliwiczanin
Gliwiczanin
7 lat temu

To ja mam pytanie do szanownej Pani jak długo jeszcze potrwa zabawa z remontem ulicy Akademickiej. W bezmyślny sposób zabrali się za remont ulic na znacznym obszarze (Panewnicka, Akademicka, Kujawska). Tylko nikt nie ruszył głową i nie pomyślał, że na Akademickiej są TRZY wielkie parkingi z których korzystają zarówno studenci jak i pracownicy Politechniki. Niech teraz ta szanowna Pani odpowie gdzie mają parkować samochody studenci i pracownicy? Ten kto podjął taką decyzję to powinien polecieć ze stołka!!! Dość już tych bezmyślnych decyzji w naszym kraju bez jakiejkolwiek odpowiedzialności!!!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI