r e k l a m a
spot_imgspot_img

Według NFZ gliwiczanie są gorsi? W przypadku zawału czekali na pomoc 45 min. dłużej

Dzięki gliwickiej pracowni, w której leczone są zawały serca, gliwiczanie i mieszkańcy Powiatu Gliwickiego otrzymują pomoc szybciej. NFZ chce to zmienić? Jeśli nie Szpital Miejski nr 4 nie otrzyma kontraktu na leczenie zawałów w Gliwicach, to gliwiczanie na pomoc będą znów czekali 45 minut dłużej niż inni mieszkańcy województwa.

Dane Narodowej Bazy Danych Zawałów Serca AMI-PL pokazują najdobitniej, że przed uruchomieniem Pracowni Kardiologii Inwazyjnej w Szpitalu Miejskim gliwiczanie z zawałem serca i mieszkańcy ościennych miejscowości byli leczeni inwazyjnie rzadziej, a ich śmiertelność była wyższa niż przeciętnie w województwie śląskim.
W 2016 roku aż 453 pacjentów z zawałem serca, wymagających natychmiastowego leczenia inwazyjnego, w stanach zagrożenia życia transportowano z gliwickiego szpitala do Zabrza, Kędzierzyna-Koźla, Rybnika i Katowic.

Mieszkańcy Gliwic i Powiatu uzyskiwali specjalistyczną pomoc średnio o 45 minut później niż pozostali mieszkańcy województwa śląskiego.

Chorzy byli narażeni na powikłania, często bezpośrednio zagrażające życiu, a także zwiększenie ryzyka wystąpienia pozawałowej niewydolności serca. Czy do powrotu do tego stanu dąży w Gliwicach NFZ?

2 lutego na gliwickim Rynku odbędzie się protest przeciwko polityce NFZ. Żądamy kontraktu na leczenie zawałów w Gliwicach. Zachęcamy do udziału wszystkich mieszkańców, bo każdego z nas może dopaść zawał. Pomoc powinna zostać udzielona na miejscu, w Gliwicach. Wówczas mamy większe szanse na przeżycie.

Więcej o sprawie dowiesz się tutaj

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

To skandal czy jestesmy inna kasta ludzi.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

w przypadku zawału trzeba jak najszybciej reagować , przede wszystkim też sie liczy pomoc od strony przechodniów 🙂

infogliwice.pl
5 lat temu
olo
olo
5 lat temu

Wiedzą złodzieje że Gliwice to bogate miasto i radzi sobie lepiej od innych miast!
Pewnie chcą abyśmy sami sobie utrzymywali szpitale i nie tylko!!!

mysza
mysza
5 lat temu

najpierw chirurgia dziecięca teraz kardiologia. Ciekawe ile trzeba będzie czekać żeby ktoś zrozumiał zeGliwice to nie wioska tylko miasto które potrzebuje szpitali z wszystkimi oddziałami, a w szczególności tymi co ratują ŹYCIE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI