Wicepremier Janusz Piechociński w Gliwicach. NGK otworzyło nową halę (TV)

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2014_09/20140930_NGK.mp4″ /]

Firma NGK zatrudnia już blisko 3000 osób. To jeden z największych pracodawców w Gliwicach.

Nic więc dziwnego, że na otwarciu nowej hali obecny był wicepremier Janusz Piechociński. – W 2001 roku z górnictwa odeszło ponad 100 osób, dlatego trzeba było szukać nowych inwestorów, którzy stworzą miejsca pracy. Cieszę się, że w Gliwicach jest innowacyjny przemysł. Są tutaj samochody, części, chemia oraz nowoczesne technologie – mówi Janusz Piechociński w rozmowie z infogliwice.pl.

– To jest reinwestycja dla Gliwic wyjątkowo ważna. NGK to jedna z największych firm w Gliwicach. Ważne jest także to, że firmy japońskie komunikują się ze sobą zanim gdzieś zainwestują. My teraz mamy doskonałe referencje, więc możliwe, że kolejne japońskie firmy będą u nas inwestowały – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

NGK specjalizuje się w produkcji DPF-filtrów ceramicznych cząstek stałych do silników diesla, mających za zadanie usuwać cząstki sadzy i inne składniki z gazów spalinowych czyniąc je bardziej bezpiecznymi dla środowiska i ludzi. Filtry ceramiczne do silników diesla są używane przez producentów samochodów na całym świecie.

Zakład produkcyjny w Gliwicach został wybudowany w podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w 2003 roku, a jego pierwsze produkty opuściły linie produkcyjną w listopadzie 2004 roku. W wyniku zwiększenia popytu na ceramiczne wkłady katalityczne firma NGK podjęła decyzję o budowie nowego zakładu. Znajduje się on również na terenie KSSE, tuż obok powstałej kilka lat wcześniej fabryki.

Łukasz Fedorczyk

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI