r e k l a m a


Wrak zniknął z Trynku

spot_img
r e k l a m a

Pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych oraz takie, których stan wskazuje na to, że nie są używane, stanowią problem wielu miast.

Nie tylko zajmują już i tak brakujące miejsca parkingowe, dodatkowo są dużym zagrożeniem dla środowiska. Dlatego funkcjonariusze straży miejskiej prowadzą liczne działania zmierzające do usunięcia szpecących wraków. Przede wszystkim starają się nawiązać kontakt z właścicielem pojazdu i nakłonić do jego uprzątnięcia.

Dzielnicowi gliwickiej straży miejskiej działający w rejonie Trynku w ostatnim czasie odnieśli sukces w tym temacie. Po dwóch latach wielokierunkowych działań, rozmów z posiadaczami pojazdu marki Lublin, funkcjonariuszom udało się doprowadzić do usunięcia od lat straszącego przy ulicy Żwirki i Wigury samochodu. – Mamy nadzieję, że właściciele porzuconych pojazdów wezmą przykład z tej sytuacji, dzięki czemu nasze miasto będzie czystsze i przyjemniejsze do życia – mówią strażnicy.

Straż miejska w Gliwicach przypomina jednocześnie: Zgodnie z artykułem 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI