spot_img


Wydarzenie charytatywne Gliwice dla Ukrainy

To charytatywne wydarzenie, które z inicjatywy wielu środowisk, odbędzie się w Cechowni przy ul. Bojkowskiej 35A. Panele dyskusyjne, duża dawka wiedzy, jak mądrze pomagać Ukrainie i doskonała muzyka – taki jest plan na najbliższą niedzielę, 6 marca!

Wydarzenie w Cechowni rozpocznie się o godzinie 14.00. W pierwszej części zaplanowano panele dyskusyjne i prelekcje. Na temat dramatycznej sytuacji na Ukrainie wypowiedzą się m.in. Bogusław Tracz (historyk, obecnie pracownik Biura Badań Historycznych katowickiego oddziału IPN; autor wielu książek), Zbigniew Rokita (polski dziennikarz i reporter specjalizujący się w problematyce Europy Środkowo-Wschodniej; laureat Nagrody Literackiej Nike) i gen. Grzegorz Hałupka.

O tym, jak pomagać uchodźcom opowie Łukasz Gorczyński (m.in. przewodniczący zespołu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych Proste prawo dla NGO, wiceprezes Stowarzyszenia „Cała Naprzód”). Z kolei Joanna Mierzwicka-Buzekoraz Agnieszka Wilczyńska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach poprowadzą prelekcję pt.: „Kiedy dotyka nas kryzys…”.

Ponadto, w holu głównym budynku Cechowni odbędzie się forum wymiany doświadczeń i wiedzy. Do godziny 18.00 będzie można odwiedzić stoiska informacyjne, m.in. organizacji pozarządowych angażujących się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, Politechniki Śląskiej i Business Centre Club. Zorganizowany zostanie też punkt informacyjny Miasta Gliwice. Na miejscu będą tłumacze języka ukraińskiego (z ich pomocy mogą skorzystać wszystkie osoby, które pochodzą z Ukrainy i chcą uzyskać więcej informacji na temat aktualnych działań w regionie), a wszyscy zainteresowani otrzymają słowniczek podstawowych fraz ukraińskich.

Wstęp na tę część wydarzenia jest bezpłatny. Warto jednak wesprzeć inicjatywę dobrowolnymi datkami do puszek wolontariuszy Stowarzyszenia Cała Naprzód.

O godzinie 18.00 rozpoczną się koncerty. W repertuarze na ten wieczór znajdzie się muzyka ukraińska. Jako pierwszy wystąpi Jakub Skorupa – pochodzący ze Śląska, ceniony wokalista i gitarzysta. Po nim zaprezentuje się Michał Matuszewski, charyzmatyczny muzyk z Bieszczadów. Na scenie staną również wokalistki popowego zespołu Vellow– dwie siostry urodzone we Lwowie. Gwiazdą wieczoru będzie Kroke, wywodzący się z Krakowa zespół szukający inspiracji w muzyce etnicznej. Kroke doceniany jest przez międzynarodową publiczność, gościł na niejednym festiwalu poza granicami naszego kraju. Muzycy na koncie mają współpracę m.in. z Tomaszem Stańko, Edytą Geppert, Anną Marią Jopek, orkiestrą Simfonietta Cracovia. Biletem wstępu na koncerty będą cegiełki, z których zakup w całości zostanie przekazany na rzecz pomocy Ukrainie.

Biletem wstępu na koncerty będą cegiełki, z których wpływ w całości zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI