Wypożyczalnie rowerów w Gliwicach już działają!

We wtorek, 28 marca, wystartował Gliwicki Rower Miejski. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddano 100 rowerów zlokalizowanych w 10 stacjach.

System obsługiwany będzie przez firmę Nextbike Polska, która zarządza podobnymi systemami w kilkunastu polskich miastach, m.in. w Katowicach, Opolu i Wrocławiu.

Gdzie znajdują się stacje Gliwickiego Roweru Miejskiego? W tych miejscach: dworzec PKP (przy wejściu głównym), pl. Piłsudskiego (nieopodal pomnika), pl. Inwalidów Wojennych (blisko kiosku), ul. Kozielska (róg ul. Góry Chełmskiej), skwer Dessau (przy fontannie), ul. Akademicka (róg ul. Bolesława Krzywoustego, blisko fontanny), ul. Żwirki i Wigury (przy pawilonach handlowych), ul. Sikornik (obok siłowni pod chmurką i Domu Pomocy Społecznej), os. Kopernika (ul. Gwiazdy Polarnej), ul. Poniatowskiego (nieopodal Domu Pamięci Żydów Górnośląskich).

Urząd Miejski zapowiada, że jeżeli pomysł się sprawdzi, to stacji będzie przybywało w całym mieście. Póki co, jest możliwość szybkiej rozbudowy o kolejnych pięć punktów.

Aby korzystać z Gliwickiego Roweru Miejskiego w pierwszej kolejności wymagana będzie rejestracja na stronie internetowej gliwickirower.pl oraz dokonanie opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 zł. Po jej zaksięgowaniu będzie można już wypożyczać rowery. Konto użytkownika umożliwia wypożyczanie rowerów, tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. W przypadku ewentualnego zamknięcia konta, opłata inicjalna podlega zwrotowi, jeśli wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy.


Nextbike Polska przygotował specjalną aplikację na urządzenia mobilne, która umożliwia wypożyczenie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Użytkownicy nieposiadający smartfonów mogą skorzystać z dotykowych terminali znajdujących się na każdej stacji. Wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wybranego roweru.

W ramach cennika Gliwickiego Roweru Miejskiego pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia roweru będzie zawsze w pełni darmowe. Czas od 16 do 60 minuty wypożyczenia kosztuje 1 zł. Wypożyczenie do 2 godzin – 2 zł, do 3 godzin – 3 zł, a każda kolejna godzina – 4 zł.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI