Wystawa na gliwickim Rynku pokazuje społeczników

Wystawa na gliwickim Rynku z jednej strony promuje laureatów konkursu „Liderzy Społeczni Gliwic 2013”, a z drugiej zachęca do działania tych, którzy jeszcze się nie realizowali w sferze aktywności społecznej.

Ludzie, którzy zajmują się pracą społeczną, zwykle nie lubią się chwalić swoimi osiągnięciami. Tak to już jest, że dobre serce najczęściej idzie w parze z ogromną skromnością i należy to uszanować.

Dlaczego jednak nie miałby ich pochwalić ktoś inny? Chcąc nieco przybliżyć gliwiczanom sylwetki lokalnych liderów społecznych i organizacji pozarządowych zajmujących się działaniem na rzecz wspólnego dobra, Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych przygotowało wystawę prezentującą laureatów konkursu Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza „Liderzy Społeczni Gliwic 2013”.

Ekspozycja, którą podziwiać można do końca sierpnia na gliwickim Rynku, przedstawia fotografie osób i organizacji, które w ubiegłym roku najbardziej aktywnie udzielały się społecznie. Na pięciu planszach zaprezentowani zostali zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursu: Sebastian Wilk z firmy PC STORE (Biznesowy Dobroczyńca Roku), członkowie stowarzyszenia Cała Naprzód (Organizacja Roku), Małgorzata Malanowicz-Pęczak – prezes stowarzyszenia Gliwickie Metamorfozy (Lider Społeczny Roku), biegacze z fundacji Biegamy z Sercem (Debiut Roku), oraz piłkarze Niedzielnej Ligi Futsalu (Inicjatywa Roku). Każdemu z laureatów organizatorzy przygotowali profesjonalną sesję zdjęciową mającą na celu ukazanie ich w „środowisku naturalnym”, czyli w działaniu. Efekty okazały się zaskakujące i bardzo oryginalne. Nasi liderzy pokazali na zdjęciach twarz uśmiechniętych Gliwic, bez zbędnego patosu i skrępowania.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI