r e k l a m a


Za podłączenie do kanalizacji można wygrać rower

Najważniejsze korzyści płynące z przyłączenia do miejskiej kanalizacji to: oszczędność, wygoda i inwestycja w czyste środowisko.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przygotowało też dla mieszkańców nowo skanalizowanych dzielnic dodatkową zachętę. Gliwice są już niemal w 100 % podłączone do sieci kanalizacji sanitarnej. W ubiegłym roku do tego grona dołączyły też Ostropa i Bojków.

– Mieszkańcy skanalizowanych dzielnic skorzystają nie tylko pod względem ekologicznym. Taka forma odprowadzania nieczystości jest również bardziej opłacalna niż wywożenie ich beczkowozami – przekonuje Henryk Błażusiak, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Gliwicach. Prace w Bojkowie przebiegły na tyle sprawnie, że udało się je zakończyć przed czasem i już w kwietniu ubiegłego roku rozpocząć przyłączanie poszczególnych budynków. W Ostropie przyłączanie trwa od listopada. By usprawnić ten proces Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji organizowało spotkania z mieszkańcami, pomagało w wypełnianiu dokumentów. Ostatni krok, który prowadzi do uzyskania tzw. efektu ekologicznego, należy właśnie do mieszkańców.

Zgodnie z porozumieniami, zawartymi jeszcze przed przystąpieniem do budowy, chęć przyłączenia do sieci deklarowała większość osób zamieszkujących te dzielnice.

– Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom mieszkańców, dlatego nasi pracownicy pracowali w terenie, organizowaliśmy spotkania informacyjne i służymy pomocą w dopełnieniu formalności. Istnieje też możliwość rozłożenia wymaganych płatności na raty tak, by nie obciążały nadmiernie domowych budżetów – powiedział „Miejskiemu Serwisowi Informacyjnemu – Gliwice” Henryk Błażusiak. Żeby dodatkowo zmotywować mieszkańców Bojkowa i Ostropy do skorzystania z możliwości, jakie daje powstała sieć, PWiK ogłosiło też konkurs z nagrodami – mieszkańcy tych dzielnic, którzy podłączą się do kanalizacji do 31 maja i spełnią warunki określone w regulaminie mają szansę wygrać m.in. rowery. Szczegóły można znaleźć na stronie www.pwik.gliwice.pl.
Modernizacja gospodarki wodno-ściekowej w Gliwicach to inwestycja podzielona na wiele etapów i zakrojona na szeroką skalę. Tylko drugi etap modernizacji pochłonął niemal 180 mln zł i został dofinansowany ze środków Funduszu Spójności.


MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
8 lat temu

Hola, ale na Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Gliwicach solidarnie zebraliśmy się my wszyscy. Dlaczego tylko mieszkańcy nowo przyłączanych dzielnic mogą wziąć udział w loterii? Promocja kosztem tych, którzy przyczynili się do powstania przedsiębiorstwa a są już od dekad przyłączeni do kanalizacji. Jak to zabawne jak polscy pseudopolitycy potrafią dysponować nie swoim i rozdawać na lewo i prawo. Może jeszcze, wzorem ministerstwa finansów, główną nagrodę otrzyma kolega prezesa? „Losowo wybrany” oczywiście. Promocja spółki państwowej w ten sposób jest niedopuszczalna, niedemokratyczna i stanowi sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy. Wolałbym gdyby przedsiębiorstwo obniżyło o parę groszy cenę m^3 wody zamiast… Czytaj więcej »

Gl
Gl
8 lat temu
Reply to  ...

@… Zdaje się, że jeśli nie przyłączy się odpowiednia liczba nieruchomości/osób (?) to dotacja może być zagrożona. Wobec tego spółka próbuje namawiać do szybkiego przyłączania jak tylko potrafi.

diego
diego
8 lat temu

Rower, chyba pęknę ze śmiechu, koszt przyłącza w moim przypadku 16 tyś zł – a oni mi proponują rower …. co to ma być ja się pytam 🙁

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI