„Zabiorę pani mieszkanie, urozmaicę wyposażenie i wynajmę pani za pieniądze”

Temat zamknięcia dużej części parku Chrobrego w Gliwicach i wynajęciu go za darmo prywatnej firmie nadal bulwersuje mieszkańców. Oliwy do ognia dolała dyrektor MZUK Justyna Małek. Szefowa Zarządu wczoraj wypowiadała się podczas sesji Rady Miasta Gliwice. Opublikowaliśmy fragmenty jej przemówienia oraz komentarze radnych.

Justyna Małek, dyrektor MZUK, próbuje tłumaczyć, że instytucja często bezpłatnie udostępnia tereny, którymi zarządza. Zamknięcie dla mieszkańców dużej części publicznego parku próbuje porównać do udostępnienia na kilka godzin placu dla harcerzy lub z zajęciami jogi, które trwają krótko i zajmują niewiele miejsca.

Park będzie – w dużej części – zamknięty przez kilka miesięcy, a prywatna firma będzie pobierała opłaty za wstęp (39 i 35 zł).

Zobacz wideo

Podczas sesji toczyła się dyskusja nad zamykaniem parku. Szczegółowo opisaliśmy ją w artykule Gorąca dyskusja o zamykaniu parku Chrobrego w Gliwicach.

„Zabrałbym pani mieszkanie, lekko je urozmaicił i potem je pani wynajął” – tak radny Łukasz Chmielewski odpowiedział dyrektor MZUK, która powiedziała, że „ogród świateł” to atrakcja dla mieszkańców. Natomiast radny Zbigniew Wygoda obrazowo wyjaśnił na czym polega absurd całej sytuacji związanej z bezpłatnym użyczeniem parku Chrobrego prywatnemu przedsiębiorcy.

Zobacz wideo

Ostatecznie większość radnych nie poparła uchwały i apelu do prezydenta Gliwic o wycofanie się z udostępnienia parku Chrobrego prywatnemu przedsiębiorcy, który w tym miejscu tworzy „ogród świateł”.

Jak głosowali radni?

ogrod glosowanie

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gliwiczanin
gliwiczanin
11 dni temu

Rozliczymy się na wiosnę

Aga
Aga
10 dni temu

Co to ma znaczyć że kilkunastu radnych urzędu decyduje o dobru gliwiczan,nic wam nie mówi petycja kilku tysięcy ludzi mieszkańców którzy nie chcą aby ograniczone zostało wejście do parku ???zdaje się waszą rolą jest działanie na rzecz mieszkańcow a nie przeciwko nim ??? zdaje się że niektórym pomieszało się jaka mają funkcje ale niedługo wybory i należy zapamiętać nazwiska radnych którzy byli „za” tym dziadostwem, pytanie dlaczego byli?

Darek
Darek
10 dni temu

MZUK niech mi udostępni mi na tych samych zasadach pługopiaskarkę, oddam w marcu i nawet zatankuję do pełna!

Paweł
Paweł
10 dni temu

Skoro dla przyjemności mieszkańców mzuk udostepnia gratis tak duży teren to może plac targowy też. Wtedy sprzedawcy zwolnieni z opłaty targowej sprzedawali by swoje produkty taniej co z pewnością ucieszyłoby wielu mieszkańców

Joanna
Joanna
10 dni temu

Wiadomo, że firma zapłacić musiała, tylko że nie do oficjalnej kasy. Powie w końcu to ktoś głośno, czy dalej będziemy się bawić w owijanie gówna perfumerią?

Ccc
Ccc
9 dni temu

Niedługo wybory, lista radnych jak głosowali jest.
Prawdopodobnie z niektórymi pożegnamy się.

ftrf
ftrf
9 dni temu

„kilkunastu radnych urzędu ”
Nie, to nie radni urzędu, to wasi radni, to wy Gliwiczanie ich wybraliście. Macie to co chcieliście.. A za chwilę baba z Zabrza zostanie prezydentem – bo wice już jest.

AMF
AMF
8 dni temu

Drobny szczegół, że nawet te biegi komercyjne są dla publiczności dostępne ZA DARMO.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI