Zablokowana autostrada A4. To nie wypadek, to ćwiczenia

Każdy kierowca, jeśli może, powinien omijać autostradę A4 szerokim łukiem.

Dziś na A4 pomiędzy węzłami Kleszczów i Ostropa odbędą się ćwiczenia ratownicze. Rozpoczęcie działań nastąpi o godzinne 10.30. W takcie przeprowadzania akcji ratowniczej ruch pojazdów osobowych zostanie zatrzymany w kierunku Katowic, a następnie poprowadzony objazdem od węzła Kleszczów drogą krajową nr 88 przez miasto Gliwice do autostrady A1, dalej poprzez węzeł Gliwice-Sośnica do autostrady A4. Ćwiczenia obejmą również przekierowanie ruchu z przekroju dwujezdniowego na jedną jezdnię w dwóch kierunkach.

Na czas przylotu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dojdzie również do pełnego zatrzymania ruchu na autostradzie A4. Przewidywany czas ćwiczeń 3-4 godziny.

Szczegółowe informacje o warunkach drogowych – pod nr 32 25 96 706 Punktu Informacji Drogowej GDDKiA Oddział w Katowicach oraz całodobowej infolinii drogowej 19 111.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ona
ona
9 lat temu

a nie lepiej było zrobić te ćwiczenia w centrum miasta w godzinach szczytu? byłoby jeszcze więcej „zadowolonych” kierowców….

urywaczgwintów
urywaczgwintów
9 lat temu
Reply to  ona

Na autostradzie było już tyle karamboli, że chyba nie trzeba już przeprowadzać ćwiczeń, biorący udział w akcjach ratowniczych już na nich się wyćwiczyli. Po za tym czy takie ćwiczenia muszą koniecznie odbywać się na autostradzie i trzeba blokować ruch, nie wystarczy blokad wynikających z faktycznych nieszczęść ? Nie może jakiś inny kawałek asfaltu udawać autostrady? Biorący w tym udział zabici i ranni też udają a ratownicy udają że udzielają im pomocy. Jeżeli to koniecznie musi być autostrada to proponuję nieczynny odcinek, który wyłączono z ruchu kołowego w wyniku budowy węzła drogowego w Kleszczowie.

smoku
smoku
8 lat temu

przejezdzalem godzine temu a4 z rudy slaskiej na knurów z a4 na a1 przez te niby cwiczenia i zle oznakowanie bylem swiadkiem prawdziwego wypadku gdzie samochoe typu tranzit wbil sie z pelnym impetem w stojaca juz w korku ciezarowke uderzenie bylo potezne nie wiem czy ktos zginal czy nie ale przez te cwiczenia ktos ucierpial napewno BRAWO dla wladz za swietnie zorganizowane cwiczenia ratownicy dzis maja okazje naprawde ratowac zycie ludzkie!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI