r e k l a m a

spot_imgspot_img

Zagrożenie podtopieniami? Sprawdziliśmy poziom wody w Kłodnicy

W niedzielę sprawdziliśmy poziom wody w Kłodnicy. Wygląda na to, że sytuacja wraca do normy.

Niestety, synoptycy zapowiadają kolejne opady deszczu. Według różnych prognoz padać ma już dziś w nocy, przez cały poniedziałek i wtorek, a nawet w środę. Miejmy nadzieję, że prognozy nie sprawdzą się. Przypomnijmy, że 3 maja w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych poziomu wody na posterunkach wodowskazowych Kłodnicy prezydent Gliwic ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.

Stan alarmowy dla rzeki Kłodnicy wynosi 220 cm. Poziom wody w rzece, jak i tereny położone najbliżej cieku są stale monitorowane.

Oby tylko nie powtórzyła się sytuacja z 2010 roku, gdy zalanych zostało wiele budynków, głównie w okolicy Politechniki Śląskiej oraz ul. Zimnej wody.

Mieszkańcy zaniepokojeni sytuacją w okolicach rzeki proszeni są o zgłaszanie stosownych informacji do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gliwicach pod całodobowy numer telefonu 32 231 98 76.

Zobacz zdjęcia

[nggallery id=119]

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
erte
erte
11 lat temu

Spokojnie,
Przecież podtopienia statystycznie występują co 300 lat (informacja z urzędu prezydenta miasta).. Mamy jeszcze grubo ponad 290 zanim będzie trzeba pogłębić i oczyścić koryto rzeki.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI