Zderzenie samochodów w Gliwicach. Kierowca był pijany

Wczoraj przed godziną 14.00 na ul. Świętojańskiej doszło do kolizji citroena z prawidłowo zaparkowanymi osobówkami marki Audi i Ford. Na miejsce przybyli policjanci. Okazało się, że sprawca prowadził w stanie nietrzeźwości.

30-letni kierowca citroena był kompletnie pijany – w jego żyłach, oprócz krwi, krążył alkohol w stężeniu 2,4 promila. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania i sporządzili stosowną dokumentację. Sprawę karną poprowadzi wydział kryminalny II komisariatu.

„Jak już informowaliśmy, konsekwencje tego typu zachowań pojawiają się z czasem. Najpierw zatrzymywane jest prawo jazdy. Następnie, w trakcie dochodzenia, podejrzany wzywany jest na przesłuchania. Potem, przez prokuraturę, sprawa trafia na wokandę sądową, gdzie zapada wyrok” – informuje policja.

Za tego typu przestępstwo grozi:
– grzywna, uzależniona od dochodu (od 10 do 540 stawek dziennych; od 10 do 2000 złotych za stawkę dzienną – to daje kwotę do 1 mln 80 tysięcy złotych),
– ograniczenie lub pozbawienie wolności do 2 lat,
– zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku do 15 lat,
– od 5000 do 60 000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

„Kolejne konsekwencje związane są ze zniszczonym mieniem. Pomijamy uszkodzenia auta sprawcy kolizji. Jeśli kierował on w stanie nietrzeźwości, to zgodnie z art. 43 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, ubezpieczyciel wypłaca rekompensatę poszkodowanym, ale potem zwraca się do sprawcy z tzw. regresem i żąda zwrotu wartości wypłaconego odszkodowania” – informuje policja.

n
zdjęcie od Czytelnika

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI