r e k l a m a

spot_imgspot_img

Złapali bombowego dowcipnisia. Ewakuacje marketów to jego sprawka

W ciągu tygodnia wywołał dwie akcji ewakuacyjne, od niedzieli pozostaje pod dozorem policji, czeka na proces karny. Po żmudnej pracy śledczej kryminalni z KMP w Gliwicach zatrzymali sprawcę fałszywych alarmów bombowych.

6 i 11 grudnia nieznany mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy i poinformował o podłożeniu bomb w trzech wielkopowierzchniowych sklepach należących do sieci handlujących materiałami budowlanymi. W każdym przypadku ewakuowano kilkuset klientów i pracowników. Niebezpiecznych ładunków nie znaleziono. W sprawie wszczęto dochodzenie. Efektem jest zatrzymanie 26-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego, czasowo przebywającego w Gliwicach. Mimo że dowcipniś wykonał wiele zabiegów, które miały zapewnić mu niewykrywalność, szybko został zatrzymany. Usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Ewakuacja marketów budowlanych. Alarm bombowy

Podejrzany może oczekiwać też obciążenia kosztami akcji. A koszty tylko służb uczestniczących w ewakuacjach to kwota powyżej 20 tys. zł. Również sklepy mogą wystąpić o wyrównanie strat, jakie powstały w związku z kilkugodzinnymi przestojami w handlu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ta kwota może przekroczyć nawet 200 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Silesian
Silesian
10 lat temu

ciekawe jakież to zabiegi wykonał, by być nieuchwytnym….ale jeszcze ciekawsze na czyje zlecenie działał…konkurencji?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI