Zygmunt Frankiewicz zachęca: „Używajcie karty ŚKUP”

Wczoraj na oficjalnym profilu prezydenta Gliwic na Facebooku pojawiły się zdjęcia Zygmunta Frankiewicza z kartą ŚKUP w ręku.

Projekt Śląskiej Karty Usług Publicznych ruszył pełną parą, od 11 stycznia można korzystać dzięki niej z biletów jednorazowych. – Odebrałem właśnie swoją kartę ŚKUP i zachęcam do tego również wszystkich mieszkańców Gliwic – mówi prezydent Gliwic.

– Karta służy głównie do zakupu biletów komunikacji miejskiej, jednak w niedalekiej przyszłości system obejmował będzie wiele innych funkcji, dzięki czemu ułatwi korzystanie z ofert bibliotek, instytucji sportu i kultury oraz urzędów miast i gmin. ŚKUP może być również nośnikiem podpisu elektronicznego – dodaje Frankiewicz.

skup-zf

fot. fb.com/Z.Frankiewicz

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
6 lat temu

najdurniejszy pomysł ever!! tak gówniane urządzenie z jeszcze bardziej gównianym systemem i zabezpieczeniami nie wartymi grosza jako nośnik e-podpisu. to może jeszcze otworzę drzwi i wypiszę in blanco książeczkę czekową albo od razu podam pin i dane karty żeby mnie obrabowano

anon
anon
6 lat temu

Szkoda, że ŚKUP nie można używać w gliwickich parkomatach, bo pan prezydent koniecznie chciał postawić na swoim i wprowadzić płatne parkowanie pół roku przed uruchomieniem ŚKUP. A teraz hipokryta namawia do korzystania z karty.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI