Tomasz Kuchar, kierowca rajdowy, otworzył dziś nowy łącznik pomiędzy ulicą Kozielską a Areną.

Jak przekonuje zarządca Areny, dzięki połączeniu czas potrzebny na przedświąteczne zakupy w Arenie uda się zredukować nawet o 15 minut.

Prace nad inwestycją rozpoczęły się 28 września 2016 roku i trwały 60 dni. W tym czasie na terenie budowy pracowało nawet 30 osób, a łącznie zużyto blisko 10 000 ton materiałów. Oprócz łącznika, w ramach inwestycji powstała również nowa zatoka dla autobusów komunikacji miejskiej przy ulicy Kozielskiej. Powstanie nowej drogi zostało sfinansowane przez fundusz EPISO 3, zarządzany przez Tristan Capital Partners oraz firmę Carrefour, współwłaścicieli obiektu.

Bączki na nowej drodze

Bączki na nowej drodze do Areny kręcił dziś rano kierowca rajdowy Tomasz Kuchar ;)#Gliwice infogliwice.pl – portal i telewizja

Opublikowany przez infogliwice.pl – portal i telewizja na 14 grudzień 2016

wideo: Łukasz Fedorczyk / infogliwice.pl
 


4 KOMENTARZE

  1. Brak przejscia dla pieszych przy przeniesionym przystanku zycia mieszkancom osiedla nie ulatwia. Szkoda ze nie pomyslano o ich bezpieczenstwie.

  2. Wszystko fajnie..Latarnie,ławeczki dla ludzi wracających z zakupów.Niestety jakaś lipa się wdarła gdyż połowa latarni już nie świeci. Chodzę codziennie alejką i z dnia na dzień coraz więcej. Jak tak dalej pójdzie to do świąt żadna nie będzie świecić.

WASZYM ZDANIEM