r e k l a m a
spot_imgspot_img

16 listopada wybierzemy radnych i prezydenta

Dziś ogłoszono, że wybory samorządowe odbędą się 16 listopada, a ich druga tura – w gminach, w których będzie to konieczne – 30 listopada.

W całym kraju wybierzemy blisko 47 tys. radnych i 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

W Gliwicach tradycyjnie wybierzemy 25 radnych Rady Miasta Gliwice oraz prezydenta miasta. Swoje głosy oddamy również na radnych Sejmiku Województwa.

Kandydatów na radnych zapewne będzie wielu, nieco mniej będzie chętnych do objęcia fotela, na którym obecnie zasiada Zygmunt Frankiewicz.

Obecny prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz, potwierdził, że będzie się ubiegał o reelekcję. Jego kontrkandydatami będą najprawdopodobniej: Borys Budka z PO, Marek Widuch z SLD, Dariusz Jezierski, Jarosław Wieczorek z PiS oraz Małgorzata Tkacz-Janik z Zielonych 2004.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alik
Alik
9 lat temu

Zatem mamy w Gliwicach dwie tury wyborów. Pewniakiem w drugiej turze jest Frankiewicz a drugi to: Budka albo Widuch

damrot
damrot
9 lat temu

A moim zdaniem własnie nie będzie drugiej tury tylko w pierwszej wygra Frankiewicz. 4 lata temu gdy PO było bardzo mocne to Frankiewiczowi niewiele zabrakło aby wygrać w pierwszej, a teraz gdy PO jest bardzo słabe to wygra ZF w pierwszej turze.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

o panu frankiewiczu mozna powiedziec duzeo i to nie koniecznie dobrze ale nasze miasto sie zmienia na dobre. gdyby tylko pan frankiewicz myslal bardziej o ludziach i o ulatwieniach zycia dla nich to bylo by super

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

he he he a mowili że Franiu już nie będzie startował i co?

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

zmiana świń przy korycie

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI