r e k l a m a
spot_imgspot_img

Generał od granatnika w Piaście. Prezydent Gliwic: „Nie rozumiem tej decyzji”

Powołanie Jarosława Szymczyka do Rady Nadzorczej spółki Piast Gliwice S.A. wywołało lawinę komentarzy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że decyzję o wprowadzeniu do Piasta byłego komendanta policji podjął mniejszościowy akcjonariusz klubu – Zbigniew Kałuża. Dla prezydent Gliwic, Katarzyny Kuczyńskiej-Budki decyzja ta była najwyraźniej zaskoczeniem, bo na swoim Facebooku napisała: „Czy rozumiem decyzję mniejszościowego udziałowca – nie”.

Miasto Gliwice jest większościowym udziałowcem spółki Piast Gliwice S.A. Poprzednia Rada Nadzorcza, w której zasiadał m.in. wspomniany Kałuża – jak przyznała prezydent Gliwic – nie informowała poprzednich władz Gliwic o skali zadłużenia klubu.

Teraz, gdy Kuczyńska-Budka podjęła decyzję o zmianach, by wyprowadzić spółkę na prostą… Kałuża zaproponował Szymczyka do Rady Nadzorczej.

Wyglądać to może to na celowe działanie, by przykryć temat najważniejszy, czyli zadłużenie.

„Decyzja o powołaniu nowej Rady Nadzorczej była konieczna z powodu poważnych zaniedbań w zarządzaniu klubem. Kiedy prezesem zostawał Grzegorz Bednarski klub walczył o podium Ekstraklasy i miał pełną kasę, teraz kończy na 10. miejscu z finansową stratą w wysokości kilkunastu milionów złotych. To oficjalne dane, ale kwota może być dużo wyższa. Dotychczasowa rada nie informowała władz miasta o kłopotach finansowych Piasta Gliwice w wystarczającym stopniu” – informuje portal Dzisiaj w Gliwicach.

Szymczyk to kandydat Kałuży

Obecne władze Gliwic nie miały wpływu na to, kogo zaproponuje do Rady Nadzorczej Zbigniew Kałuża, czyli właściciel firmy Kar-Tel. Zaproponował Jarosława Szymczyka. Warto dodać, że córka Szymczyka – Katarzyna jest obecnie szefową działu marketingu w klubie. Ta sfera jest mocno krytykowana przez kibiców. Uważają oni, że marketing Piasta po prostu nie funkcjonuje.

„W związku z trudną sytuacją w jakiej znalazł się Piast Gliwice S.A., na wniosek Miasta Gliwice, większościowego akcjonariusza, zwołano na dzisiaj walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zadecydowało o zmianach w radzie nadzorczej spółki. Miasto Gliwice wskazało trzech członków RN. Są to: Agnieszka Dylewska, skarbniczka miasta, Agnieszka Leszczyńska, naczelniczka wydziału nadzoru właścicielskiego i Marcin Szeliga, radca prawny. Mniejszościowy akcjonariusz – Zbigniew Kałuża – wskazał do rady nadzorczej Jarosława Szymczyka” – napisała wczoraj prezydent Gliwic.

Rada Nadzorcza to ważne gremium sprawujące nadzór nad działalnością klubu piłkarskiego i współdecydujące o kierunkach jego rozwoju. W pierwszej kolejności nowy zespół zajmie się kwestiami związanymi z kondycją ekonomiczną spółki i wypracowaniem skutecznych rozwiązań mających na celu poprawę sytuacji finansowej klubu.

Wkrótce zapewne dowiemy się jak duże jest zadłużenie Piasta. W klubie powinien pojawić się też nowy prezes, bo Grzegorz Bednarski pożegnał się z Piastem. Najważniejsze jednak, by sytuację finansową „wyprowadzić na prostą”. To zadanie nowej Rady Nadzorczej oraz władz klubu.

Aktualizacja

Prezydent Gliwic zaapelowała do mniejszościowego akcjonariusza, by do rady nadzorczej wskazał kogoś innego niż Szymczyk.
„Zadłużenie Piasta, o skali którego miasto, jako większościowy udziałowiec, nie ma pełnej wiedzy, to zdumiewająca sytuacja, za którą odpowiada i była rada nadzorcza i byłe władze miasta. By wyjść z tego impasu, miasto wskazało wczoraj do rady trzy osoby, których kompetencje pomogą ocenić sytuację w Piaście. Mniejszościowy udziałowiec – Zbigniew Kałuża – skorzystał ze swych uprawnień, jakie gwarantuje mu kodeks spółek handlowych, i wskazał do rady nadzorczej Jarosława Szymczyka. Dlatego dzisiaj, w trosce o wizerunek klubu, zwróciłam się do Zbigniewa Kałuży by zmienił przedstawiciela w radzie nadzorczej” – napisała wczoraj na Facebooku Kuczyńska-Budka.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Żenada
Żenada
12 dni temu

Jarek, Kasia – rodzinny ten „klub”

Bart
Bart
11 dni temu

Pani Prezydent, robi Pani z siebie pośmiewisko. Czy ktoś z Pani otoczenia już Pani to powiedział? Czy Wy tam w Urzędzie znacie kodeks spółek handlowych i statut spółki Piast SA? Akcjonariusz mniejszościowy ma prawo wskazać 1 członka do Rady Nadzorczej. I z tego prawa Z.Kałuża skorzystał. Rownie dobrze mógł powołać Jarka Kaczyńskiego albo np. pana Borysa spod monopolowego. Nic Pani do tego i te populistyczne apele może Pani sobie wsadzić w trampki. Równie dobrze, my Gliwiczanie, apelujemy do Pani o zmianę wiceprezydentów i kilku urzędników, bo taki mamy kaprys. Proszę nie zapominać, że od poniedziałku Pani przedstawiciele w Radzie mają… Czytaj więcej »

Jarosław
Jarosław
11 dni temu
Reply to  Bart

oooo sam Zbigniew zabrał głos w dyskusji 🙂

Bart
Bart
11 dni temu
Reply to  Jarosław

Jarosław, to nie Zbigniew, on ma na te opinie wywalone, tylko robi swoje. Za to w Urzędzie już się ludzie śmieją z ruchów i działań nowej pani Prezydent, bo wiedzą że popłynęła. Czym innym jest znajomość samego PR, a czym innym znajomość miasta, procesów zarządczych i przewidywania możliwych skutków i konsekwencji. I zobaczymy, czy w trakcie trwania innych Walnych Zgromadzen Akcjonariuszy w pozostałych miejskich spółkach też pani Kasia będzie organizować briefingi i się wymądrzać przed dziennikarzami.

Tomek
Tomek
10 dni temu
Reply to  Jarosław

Piłkarze Piasta powinni dostawać zapomogi a nie wypłaty,bo na wypłatę to trzeba zapierniczac.a jak się komuś nie podoba to na strefie jest kilka tysięcy miejsc pracy

Jacek
Jacek
11 dni temu
Reply to  Bart

A może to Ty, prostaczku „Bart”, robisz z siebie pośmiewisko? I obrzucasz ex cathedra inwektywami pierwszego urzędnika miasta, i kobietę ! Mniejszościowy udziałowiec ma PRAWO ale NIE OBOWIĄZEK desygnować do RN człowieka, z którego kpi i dworuje sobie co najmniej połowa Polaków, a organy ścigania zapowiadają, że jest prowadzone postępowanie w sprawie „afery granatnikowej” dot. złamania wielu przepisów prawa przez ówczesnego Komendanta Gł. Policji.
Czy implikacje tej idiotycznej decyzji dotarły do wyobrażni Barta ?
PS. A większościowy udziałowiec może używać wszelkich argumentów, perswazji i „miękkiego” nacisku, żeby tę niemądrą i psującą reputację klubu decyzję zmienić.

Gienek
Gienek
11 dni temu
Reply to  Bart

Nie zgadzam się z tymi wypocinami w opisie, i proszę nie obrażać pani Prezydent i nie używać wszyscy mieszkańcy Gliwic bo ja i inni znajomi popieramy panią Prezydent za właściwe skierowanie pisma do akcjonarjusza tego wymaga interes spółki

Kokos
Kokos
11 dni temu

Kałuża kolaboruje z Pszonakiem który będzie robił Budce pod górę bo jest ze starego układu. Pszonak kolaboruje z PiS i ma z nimi układ w radzie miasta.

Marek
Marek
11 dni temu

Gliwice są skorumpowane przez wojsko tak było z prawami jazdy

Grzegorz
Grzegorz
11 dni temu

Wstyd dla miasta i kraju. Ludzie co wy wyrabiacie. Granatnik ma emeryturę i to bardzo wysoką i to się jeszcze do koryta pcha. Pani prezydent Gliwic nic z tym nie zrobi bo jej się nie chce a reszta się boi. WSTYD!!!!

Kris
Kris
11 dni temu

A taki fajny facet ze Zbyszka był 30 lat temu..masakra,brak słów…

Wiki
Wiki
11 dni temu

I dlatego właśnie potrzebna była zmiana prezydenta miasta. W miescie rządziły same układy i układziki nikt nikogo nie kontrolował bo wszyscy byli znajomymi królika. Teraz stary ukłąd sił takimi działaniami próbuje tylko destabilizować działania i wymiatanie trupów spod dywana

Tomasz
Tomasz
9 dni temu
Reply to  Wiki

Zgadzam się, ale nowe powinno być poparte merytoryką, a nie tylko kreowaniem wizerunku i ogólnikami. Niestety od wyborów widzę tylko takie działania, a zatrudnienie osoby do „obsługi medialnej” tylko potwierdza, że ten kierunek będzie utrzymany.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI