r e k l a m a


Gliwice budują własne mieszkania, nie oglądając się na innych (wideo)

Rząd obiecywał tysiące mieszkań w ramach programu „Mieszkanie plus”. Gliwice jako jedno z pierwszych miast zadeklarowało chęć wzięcia w nim udziału. Do dzisiaj wszystko stoi w martwym punkcie.

Dlatego władze Gliwic nie oglądając się na nikogo konsekwentnie realizują własny program mieszkaniowy.

– Prezydent Frankiewicz zapowiedział, że w ciągu najbliższych 5 lat zbudujemy 440 mieszkań i to robimy. Właśnie oddaliśmy do użytku budynek przy ul. Anny Jagiellonki, a wkrótce powstaną mieszkania m.in. przy ul. Kujawskiej, Górnej, Samotnej czy Zbożowej i Wiertniczej – mówi Adam Neumann, zastępca prezydenta Gliwic.

Zobacz wideo

Dla tych gliwiczan, którzy z powodu kryterium dochodowego nie mogą skorzystać z oferty mieszkań budowanych przez TBS-y, miasto przygotowuje bardzo korzystną ofertę wynajmu  w sumie ok. 440 nowych mieszkań komunalnych. Warunek – spełnianie kryterium dochodowego (więcej informacji w ramce poniżej), brak własnego lokum oraz odprowadzanie podatku dochodowego w Gliwicach.

Dochód na osobę, uprawniający do ubiegania się o najem mieszkań komunalnych oddawanych do użytkowania po 30 czerwca br.

►dla gospodarstwa jednoosobowego – od 250% do 350% najniższej emerytury, czyli od 2 750,01 zł do 3 850 zł
►dla gospodarstwa dwuosobowego – od 175% do 300% najniższej emerytury, czyli od 1 925,01 zł do 3 300 zł
►dla gospodarstwa trzyosobowego – od 150% do 250% najniższej emerytury, czyli od 1 650,01 zł do 2 750 zł
►dla gospodarstwa czteroosobowego i większego – od 125% do 200% najniższej emerytury, czyli od 1 375,01 zł do 2 200 zł

Mieszkania tego typu budowane są w różnych częściach miasta, w standardzie „pod klucz”. Oznacza to lokale w pełni wykończone i pomalowane, do których najemca może wprowadzić się właściwie natychmiast. Stawka miesięcznego czynszu wynosi 12,10 zł za metr kwadratowy. Oprócz tego, na starcie pobierana jest  od najemcy kaucja w wysokości trzykrotnego miesięcznego czynszu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franc
Franc
4 lat temu

Pytam, po co zrobiliście tą szopkę z oglądaniem mieszkań osób zakwalifikowanych do otrzymania mieszkania>!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ludzie przyszli myśląc ze dostana mieszkania, kazano im się zapisywać na upatrzone przez nich lokale – na jaki UJ!!!!!
Kto sprawował kontrolę nad dystrybucją lokali, dlaczego oszukaliście wielu ludzi, których zaprosiliście do oglądania mieszkań, skoro były już przyznane „najbardziej potrzebującym” Hehhhh
Dlaczego nie było uzasadnienia NIE przyznania lokali osobom zakwalifikowanym?
Ludzie (zakwalifikowani) stracili mnóstwo czasu i pieniędzy na zebranie dokumentów i nikt nawet ich nie poinformował dlaczego tego mieszkania nie dostali, a byli przecież zakwalifikowani???

Joanna
Joanna
4 lat temu
Reply to  Franc

Proponuję zrobić to samo, co ja – złożyć skargę do WSA. To kosztuje tylko 200,00 PLN. Niska cena w obliczu straconych nadziei na sprawiedliwość w tym mieście…

Joanna
Joanna
4 lat temu

Dla kolesiów piękne,nowe mieszkania, a dla niepełnosprawnych nory. Składałam wniosek na Jagiellonki,bo od ponad dwóch lat czekam na zamianę ze względu na stan zdrowia (na 4 osoby w rodzinie 3 mają orzeczenia o niepełnosprawności). Niestety moja rodzina okazała się niegodna zamieszkania w normalnych warunkach. Za to na kolejnej liście mieszkań do zamiany pokazała się „perełka” – mieszkanie co prawda ma 55 metrów, ale nie da się podjechać autem w pobliże kamienicy, ma ślepą kuchnię i mikroskopijną łazieneczkę z kabiną prysznicową dla krasnali. Do mieszkania prowadzi 20 wypaczonych stopni, przy czym szerokość schodów ma niewiele ponad 50 cm, więc jednego z… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI