r e k l a m a


Jeszcze kilka dni na złożenie deklaracji „śmieciowej”

Od 1 lipca w całym kraju zaczną obowiązywać nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi.

Obowiązek ten przejmą na siebie samorządy. Za odbiór śmieci mieszkańcy będą płacić gminie według określonej stawki. Do tego czasu musimy jednak dopilnować pewnych formalności. Do 30 czerwca właściciele nieruchomości zamieszkałych oraz osoby sprawujące zarząd nad nieruchomościami wielolokalowymi mają obowiązek złożyć deklarację o wysokości opłaty za wywóz śmieci. Opłata w Gliwicach będzie uzależniona od powierzchni nieruchomości (z wyłączeniem piwnic i garaży), a także od tego czy śmieci będziemy segregować, czy też nie.

W przypadku selektywnego zbierania odpadów stawka będzie niższa. W sytuacji, gdy zamierzamy wyrzucać śmieci bez segregacji, zapłacimy więcej. Na tej podstawie należy wyliczyć miesięczną wysokość opłaty i wypełnić deklarację (stawki oraz przykładowe wyliczenia wysokości opłaty znajdują się na stronie www.segreguj.gliwice.eu w zakładce „Terminy i sposób naliczania opłaty”).

Deklarację można złożyć w siedzibie Urzędu Miejskiego (w Biurze Podawczym na parterze). Można ją również wysłać tradycyjną pocztą (Urząd Miejski w Gliwicach, ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice) lub drogą elektroniczną przy użyciu platformy SEKAP.

Formularz deklaracji wraz z załącznikami oraz instrukcję, jak prawidłowo ją wypełnić, można pobrać ze strony internetowej www.segreguj.gliwice.eu (zakładka „Deklaracja o wysokości opłaty”) lub otrzymać w urzędzie – na stanowisku ds. gminnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi w Biurze Obsługi Interesantów UM (na parterze). Będzie ono czynne do końca czerwca. Wszelkie informacje na ten temat można także uzyskać dzwoniąc na specjalną infolinię – tel. 32/239-11-95.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Właściciele nieruchomości zamieszkałych muszą odpowiednio wcześniej wypowiedzieć obowiązujące dotychczas umowy z firmami odbierającymi odpady komunalne. Ostatnim dniem obowiązywania tych umów powinien być 30 czerwca 2013 r. Wcześniejsze umowy nie wygasają bowiem automatycznie w wyniku wprowadzania regulacji prawnych. Wzór wypowiedzenia jest dostępny na stronie internetowej www.segreguj.gliwce.eu (w zakładce „Co się zmieni?”).

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nikt ważny
nikt ważny
10 lat temu

Obowiązek składnia deklaracji, no fajnie a co ze spółdzielniami mieszkaniowymi? nie mieli obowiązku zapytac lokatorów co o tym myslą, czy chcą płacic za smieci segregowane czy nie? Jakoś nikt mnie o to nie pytal,nie bylo tez żadnej informacji ze spółdzielni

alabama
alabama
10 lat temu

a ja bede wywalas smieci jak chce i maga mnie cmoknac…nikt nie pytal mnie o zdanie wiec i ja bede robil co chce!!!

zzzzzzzzz
zzzzzzzzz
10 lat temu

kazdy powinien dostać jakieś informacje na temat segregacji śmieci a tu robią co chcą z nami

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI