r e k l a m a


Koniec parkowania na przejściach. Po naszym artykule ZDM namalował pasy

spot_img
r e k l a m a

Po naszym artykule Zarząd Dróg Miejskich zlecił namalowanie pasów na przejściach dla pieszych na gliwickiej starówce.

Od teraz kierowcy nie będą narażali się na mandaty, a piesi będą bezpiecznie mogli przejść na drugą stronę. Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu na ul. Górnych Wałów oraz Dolnych Wałów kierowcy parkowali na przejściach dla pieszych.

O tym, że w danym miejscu przechodzą piesi informowały tylko znaki pionowe. Wielu kierowców ich nie zauważało, a inni nie chcieli zauważyć. Tracili wszyscy – piesi, bo narażali się na niebezpieczeństwo oraz kierowcy, bo płacili mandaty.

Zarząd Dróg Miejskich poszedł po rozum do głowy i po naszym artykule opublikowanym 9 kwietnia zlecił malowanie pasów. Teraz na ulicach Górnych i Dolnych Wałów są „zebry”.

Pozostaje do rozwiązania kwestia oznakowania miejsc dla niepełnosprawnych.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek_P
Jacek_P
8 lat temu

Miejmy nadzieję, że wszystkie przejścia dla pieszych pomalują, a nie tylko te G i D/ Wałów. A miejsca dla niepełnosprawnych nieważne jakby by były oznakowane, to i tak część kierowców będzie mieć to w de… i tam będzie parkować. Jedynie sm i Policja musi reagować i to systematycznie, a nie od czasu do czasu, gdy będzie polecenie przełożonych.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Po rozum do głowy to powinni sie wybrać kierowcy, którzy na przejściach parkowali. Choć jak ktoś jest ignorantem i za nic ma przepisy to i pasy mu nie przeszkodzą w parkowaniu gdzie popadnie. A swoją drogą dlaczego nie można było dać innego koloru kostki na jezdni podczas przebudowy, zamiast zaklejać ją teraz pasami. No ale to pewnie było zbyt skąplikowane dla projektanta i wykonawcy. Jakby nie było, dobrze że pasy są, będzie bezpieczniej dla pieszych.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Najpierw trzeba było nas wyśmiać publicznie Wszystkie programy tv pokazywały naszych dzielnych strażników jak udawadniają że lepiej znają prawo. A potem jakby coś się stało i zebry pomalowano. Rzeczywiście problem – koszt meldowania , bolesna konieczność przyznania komuś racji i ..stworzenie utrudnień w pracy strażnikom.
Oczywiście straż miejska nie jest od tego żeby w odpowiednim czasie zwrócić uwagę jakiemuś przemądrzałemu urzędnikowi że byłoby dobrze te zebry wymalować – najłatwiej brać mandaty.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI