Koronawirus w szpitalu w Pyskowicach. Zawieszono pracę oddziału

Jak informuje Szpital sp. z o.o. w Pyskowicach w związku z potwierdzonym przypadkiem COVID-19 u jednego z pracowników Oddziału Chirurgicznego do odwołania zawieszone zostaje przyjmowanie pacjentów na ten oddział.

Zarażona pracownica oraz osoby z personelu, z którymi miała styczność, przebywają w izolacji domowej. Do czasu wykonania badań na obecność COVID-19 w szpitalu na kwarantannie pozostaną pacjenci oddziału.

SZPITAL W PYSKOWICACH ZAWIESZA DZIAŁALNOŚĆ ODDZIAŁU CHIRURGICZNEGO
Jak poinformował Leszek Kubiak, prezes Szpitala sp. z o.o. w Pyskowicach, w czwartek, 7 maja br. wieczorem okazało się, że jedna z opiekunek medycznych, pracująca na Oddziale Chirurgicznym jest zarażona koronawirusem. Natychmiast wdrożono odpowiednie procedury. Obecnie oddział jak i Poradnia Chirurgiczna są zamknięte.

– W związku z tym, że zakażona opiekunka przebywała w tym tygodniu od poniedziałku do środy w bliskim kontakcie z pielęgniarkami i pacjentami na Oddziale Chirurgii, musieliśmy go zamknąć. Osoby z załogi, z którymi miała bezpośrednią styczność, zostały skierowane na kwarantannę domową. Pacjenci z oddziału pozostaną w izolacji w szpitalu, dopóki nie poznamy wyników ich testów na obecność COVID-19. Pod tym kątem przebadany zostanie również personel Oddziału Chirurgicznego – przekazuje L.Kubiak.

Szpital natychmiast poinformował o sytuacji wszystkie agendy zarządzania kryzysowego w województwie oraz Sanepid. – Pozostałe oddziały pracują normalnie. Sytuacja jest pod kontrolą – podkreśla Leszek Kubiak, prezes Szpitala sp. z o.o. w Pyskowicach.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI