Minister nie przyjechał. Czy będziemy płacić za przejazd autostradami? (TV)

Płatne czy bezpłatne – oto pytanie, na które mieszkańcy Śląska, wciąż nie mogą doczekać się jednoznacznej odpowiedzi.

Chodzi oczywiście o przejazd odcinkami autostrad A1 i A4, w obrębie aglomeracji śląskiej. Na pytania postawione przez przedstawicieli śląskich miast miał odpowiedzieć minister infrastruktury. No właśnie… miał.

Niestety, rząd konsekwentnie unika przedstawienia konkretnych rozwiązań. A kiedy wydaje się, że już coś wyjaśnił, to zaraz okazuje się, że jednak nie do końca i pojawiają się kolejne wątpliwości i niedopowiedzenia.

Wystarczy wspomnieć, że do chwili obecnej tak naprawdę nie wiadomo, kto, ile i za co będzie płacił.

Jeżeli ktoś spodziewał się, że jakieś konkrety w tej sprawie padną podczas konferencji „Płatne autostrady – bilans zysków i strat”, to niestety się rozczarował. Deklaracji spodziewano się od ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, który miał być obecny na konferencji.

Niestety,minister nie dojechał. Nie wysłał także nikogo, kto miałby go reprezentować.

Jak mówi poseł Jerzy Polaczek, były minister transportu – piłka cały czas jest w grze, jednak rząd nie ma ochoty grać fair play.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2011_04/20110419_konferencja_autostrady.flv” /]

 

W konferencji uczestniczyli posłowie i senatorowie, władze województwa, przedstawiciele samorządów lokalnych oraz naukowcy z Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Śląskiego. I choć zarówno Dawid Kostempski – przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, jak i marszałek województwa – Adam Matusiewicz zgodnie przyznawali, że należy uczynić wszystko, aby przejazd zarówno autostradą A4 jak i A1 dla mieszkańców województwa był bezpłatny, to na apelach się skończyło.

Usłyszeliśmy, że należy dalej prosić rząd, wysyłać pisma i petycje i nie ustawać w staraniach.

Szkoda, że dyskusja o tak tak ważnej dla Śląska sprawie nie okazała się równie ważna dla ministra Cezarego Grabarczyka i jego resortu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca PKM
kierowca PKM
12 lat temu

no to ładnie, ja chyba będę na samoobronę głosował bo po prostu nie ma na kogo głosowac. PO nas oszukuje a PISu się boimy więc tera era andrzeja leppera

johnny
johnny
12 lat temu
Reply to  kierowca PKM

masz racje ale ja wybieram lewice bo tam są już nowi ludzie i powtorki z millera nie będzie.

glwcn4e
glwcn4e
12 lat temu
Reply to  johnny

daj juz spokoj marek z ta lewica i tym „swiezym powiewem” 😉

asd
asd
12 lat temu
Reply to  glwcn4e

jedyna szansa to UPR-WiP. Przez TV ludzie maja dziwne zdanie o Korwinie, ale DZISIAJ poparł jego program nawet taki autorytet jak prof. Rybiński, rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie. A ogólnie ich program oparty jest na Friedmanie czy Hayek’u, czyli noblistach (polecam poczytać np. „Konstytucje wolności” Hayek’a.) Nie dajcie się zmanipulować TV, oni po prostu boją się Korwina by w spokoju kraść pieniądze. Zauważcie, że 90% artykułów o tej partii to słowa wyrwane z kontekstu, manipulacje i negatywne pisanie. SLD to populiści i demagodzy, czytałem ostatnio pismo Napieralskiego w Rzeczypospolitej, pisał tam o wspomaganiu biednych ludzi, podwyższeniu płacy minimalnej i… Czytaj więcej »

jaca
jaca
12 lat temu
Reply to  asd

Program SLD jest oparty o Stiglitza i Krugmana, czyli noblistów. Polecam książkę „Globalizacja” Stiglitza, w której świetnie obala on absurdalne argumenty neoliberałów.

Z kolei korwinowcy przodują w populizmie. Likwidacja podatków i dziki wolny rynek to tak naprawdę prosta droga do barbarzyństwa, do przemiany gospodarki w wolną amerykankę, w której wygrywają nie lepsi, ale bardziej bezwzględni. To powrót do XIX wieku z pracą po 16 godzin na dobę.

<<prof. Rybiński, rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie

Myślałem, że padnę. Może jeszcze jest rektorem Wyższej Szkoły Fryzjerstwa i Marketingu?

Antyfan
Antyfan
12 lat temu

Prosić rząd, płaszczyć się przed nimi, błagać ich by budowane autostrady za nasze pieniądze były darmowe ?
A może by im tak masowo zaspamować e-maile ?
Jakby dostali kilka tysięcy maili, to może wówczas by im się chociaż chciało przyjechać na spotkanie…

wyborca
wyborca
12 lat temu

A ja się pytam co w tej sprawie zrobił nasz przedstawiciel w GZM Marek Kopała? Panie Marku coś pan dla nas zrobił? Oczekujemy konkretów!!!!!!

prawdziwy gliwiczanin
prawdziwy gliwiczanin
12 lat temu

jak to co zrobił? NIC

mądrala
mądrala
12 lat temu

Berezowski od stu lat wypisuje pisma i nic. Pisu nikt nie słucha i nikt się z nimi nie liczy, a szczególnie Platforma

Silesian
Silesian
12 lat temu
Reply to  mądrala

i słusznie… bo jak w imieniu tej partii pisma wysyła sam Berezowski, to tez bym ich nie czytał!

roma
roma
12 lat temu
Reply to  mądrala

PiS ma rzadzic, wtedy dopiero bedzie dobrze.

mieszkaniec
mieszkaniec
12 lat temu

od berezy to oni nawet nie otwierają ani e-maili ani listów

hugh
hugh
12 lat temu

A co zrobił wieloletni przedstawiciel Gliwic w GZM Z. Frankiewicz? Kopała jest tam od kilku tygodni, a Frankiewicz panoszył się przez lata i co?

normalny
normalny
12 lat temu

Frankiewicz zrobił wystarczająco wiele i zrobiłby jeszcze więcej ale układzik po i pis go wyeliminował. Tak samo Uszoka i innych niezależnych. Jak oni rządzili to GZM miał po co istniec, a teraz istnieje i nikt się z nim nie liczy – przykład nawet Grabarczyk ich olał, bo kto w Warszawie wie kim jest Kostępski czy Kopała. Oni są szeregowymi żołnierzykami partii a nie kimś z kim by się chcieli liczyc. Tyle na ten temat

hugh
hugh
12 lat temu
Reply to  normalny

To gdzie ta bezpłatna autostrada? Co takiego ten Frankiewicz zrobił w tej sprawie? Jakoś efektów nie widać. Liczy się skuteczność, a tej mu brakuje. A przepraszam, w wygrywaniu wyborów jest bardzo skuteczny, tylko ciekawe skąd bierze na nie kasę.

piotruś
piotruś
12 lat temu

He, he – a dlaczego miałby przyjeżdżać na jakiś tam głupi Śląsk. Pan Minister ma w d… Śląsk i tego co Śląsk jego. Jeśli chcemy jeździć po śląskich (po naszych) drogach za darmo, jeśli chcemy zatrzymać degenerację naszego regionu, słowem jeśli chcemy byc u siebie – to rozwiązanie jest tylko jedno: AUTONOMIA dla Śląska – czyli śląski sejm, śląski skarb, śląski rząd, śląski język, śląska narodowość itd – a wtedy to Pan Minister może nam „kole rzyci luft plompać”. A jak nie … to módlmy się bo tylko to nam zostanie gdyż świetlaną przyszłość wyrzeźbią nam w Warszawie…

kierowca PKM
kierowca PKM
12 lat temu

piotrusiu już czas iśc po poradę do lekarza 🙂

piotruś
piotruś
12 lat temu

Drogi kierowco – chętnie pujdę do lekarza ale najbliższy termin wyznaczyli mi za trzy lata. Szansą na wcześniejszą wizytę jest Śląska Służba Zdrowia (czyli coś jakby autonomia) :):). A jak nie, to od 1 maja proponuję bramki na A4 ustawić tylko dla ruchu w jednym kierunku – w Katowicach wjazd a w Zgorzelcu wyjazd. W kierunku przeciwnym szkoda stawiać bo ruch chyba raczej będzie niewielki. A szkoda …

mieszkaniec
mieszkaniec
12 lat temu

Wybory już blisko i obecny rząd się przekona o tym że jest nieudolny!!!

jaca
jaca
12 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Mam taką nadzieję. Chciałbym jednak poznać zdanie prezydenta Frankiewicza. Kogo on poprze w wyborach parlamentarnych. Skoro rząd (PO i PSL) oraz PiS i zapewne SLD mu nie pasują, to kto? Może PJN? „Na mieście” chodzą słuchy, że Frankiewicz ma z list tej partii kandydować do Sejmu. Ja w to nie wierzę, ale ponieważ w każdej plotce jest ziarno prawdy, to coś z niej może wynikać.

mądrala
mądrala
12 lat temu

Bredzisz – z żadnego PJN nie będzie startował bo jemu daleko jest do pisiorów a to przeciez pisiory zamaskowane są

strazn1k
strazn1k
12 lat temu

„o módlmy się bo tylko to nam zostanie gdyż świetlaną przyszłość wyrzeźbią nam w Warszawie…” Czy to szukanie wroga zewnętrznego, aby zbić elektorat jak to PiS robi ze swoimi hasłami z Rosją, Niemcami Żydami itp ? „jeśli chcemy zatrzymać degenerację naszego regionu”, Jaka degeneracja, ja tu widzę w woj. śląskim ogrom inwestycji. Nie od razu dobrobyt zbudowano,na to trzeba czasu. Wprawdzie zawsze mogło być lepiej, ale takie tragizowanie.. Populizm/Lepperiada/kłamstwa. „jeśli chcemy byc u siebie”- a teraz nie jesteśmy ? „AUTONOMIA dla Śląska – czyli śląski sejm, śląski skarb, śląski rząd” -Co 4 lata każdy dorosły mieszkaniec ma prawo wybierać swoich… Czytaj więcej »

strazn1k
strazn1k
12 lat temu

Kutz:
„Po raz pierwszy RAŚ przedarł się do sejmiku. W kilku okręgach głosowało na niego ponad 15 proc. To znak, że Ślązacy tracą dupowatość.”

Czy ta osoba , która wyraźnie popiera RAŚ uważa, iż 85% mieszkańców śląska jest „dupowata” ponieważ nie głosowała na jedną słuszną partie?

bartek
bartek
12 lat temu

nigdy w życiu nie można dać rządzić panu gorzelikowi i jego poplecznikom

piotruś
piotruś
12 lat temu

… Panie „strazn1k” to jest ble ble ble … chyba masz Pan ****** na oczach albo z domu nie wychodzisz… szkoda gadać…
… „bartusiu” w lipcu zobaczysz wyniki spisu … a na jesieni wyniki wyborów … jeszcze pare bramek na autostradach, pare kilometrów fatalnych lecz płatnych dróg, pare dodatkowych „sprywatyzowanych” kopalń, kilka warszawskich pyskówek itp. … a do Sejmu „wjadymy karetą” a tam to „my se juz poradzymy” … i tyle „bartusiu” … a „strazn1k” ? … no cóż … był, jest i pozostanie „******” …

Mario
Mario
12 lat temu
Reply to  piotruś

Daj znać z jakich list, bo 5% w skali kraju to chyba nie przekroczycie. Skok na władzę z listy PO?

strazn1k
strazn1k
12 lat temu

@piotruś. Typowy zagorzały zwolennik jakieś opcji politycznej-powyzywać oponentów, bo śmie mieć odmienne zdanie.
Wyjdź przejdź się, zamiast pisać postulaty wygodne pod swoja partię/stowarzyszenie.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI