r e k l a m a


Ochroniarzowi puściły nerwy. Atakował stojących kibiców (TV)

W pierwszej połowie meczu pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze doszło do zamieszania i przepychanek z ochroną.

Większość akcji została przez nas nagrana, postanowiliśmy opublikować jeden, bardzo istotny moment. Na filmie widać jak jeden z ochroniarzy atakuje stojących kibiców. Biega między fanami Piasta i używa gazu wobec ludzi, którzy stoją bezczynnie. Warto jednak zadać pytanie: dlaczego doszło do starcia z ochroną?

– Po kilkunastu minutach ultrasi rozpoczęli przygotowania do prezentacji oprawy. Jednak nie było dane im ich skończyć, bo zarządzono bezsensowną interwencję ochrony, która z całym impetem wtargnęła pod trybuny i zaczęła wszystkich na ślepo gazować – piszą kibice na swojej stronie.

– Zamęt i zdezorientowanie trwało kilka minut i w końcu białe kaski opuściły nasz sektor uprzednio niszcząc naszą oprawę – czytamy dalej.

– Oprawa, która została zaprezentowana podczas meczu to zaledwie 1/4 przygotowanej choreografii. Oprawa ta była naszą drugą z największych opraw. Niestety kierownik ds. bezpieczeństwa na stadione Piasta wydał ochronie polecenie potargania oprawy oraz sprowokowania kibiców do awantury. Wielu kibiców zostało dotkliwie pobitych oraz została zniszczona większa część oprawy, która została wykonana za pieniądze wszystkich kibiców – piszą fani Piasta.

Nie mówimy, że kibice są święci, ale na załączonym obrazku widać kogo poniosły nerwy. Pan z ochrony widocznie nie potrafi zapanować nad emocjami.

Na forach internetowych i portalach społecznościowych kibice piszą wprost, że to nie pierwszy raz w ten sposób zachowywali się ochroniarze. Fan innej, polskiej drużyny napisał na Facebooku: „Nie dziwię się, że na stadionie w Gliwicach wiecznie nie ma frekwencji, skoro klub walczy ze swoimi kibicami”.

Jak się dowiedział portal piast.gliwice.pl, kibice nie zgłosili, że akurat ta oprawa pojawi się na trybunach, a taki jest obowiązek. Wszystko, co pokaże się na stadionie musi przed meczem zaakceptować delegat.

W ostateczności na trybuny został wciągnięty wyłącznie napis „Piast”.

Zobacz zdjęcia z meczu

(fot. Adam Ziaja)
[nggallery id=148]

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
piast
piast
10 lat temu

powinny zostać wyciągnięte konsekwencje wobec ochroniarzy, nie tylko za dotkliwe pobicia ale za zniszczenie mienia które można liczyć w tysiącach(oprawa) kto teraz za to zwróci pieniążki ? Nigdzie o tym nie wyzytacie ale podczas jedej(przynajmniej jednej) ze zbiórek interweniowała POlicja, która rownież gazowała i pałowała, nie chlubne dla nich było to że POlicjant w kominiarce wracając do lodówki bez zadnego powodu, rozkazu itd. użył gazu prosot w kierunku oczu, jednego z naszych kolegów, nawet nie ma jak potwierdzić tożsamości POlicjanta bo jak wyzej pisalem byl w zamaskowany(kominiarka) nie można bylo nawet prosić o to aby sie wylegitymował bo odrazu odjechali.… Czytaj więcej »

Anonimowo
10 lat temu

przeciez w skorpionie same żabole pracują

ja
ja
10 lat temu

Panie/Pani redaktorze/redaktor Przytoczona została szczątkowa informacja na temat zgłoszenia oprawy meczowej. Tutaj dalsza część informacji ze strony pana Muzi: „- W klubie wiedzieli, że oprawa będzie i nie pytali o treść czy wymiary. Zresztą nigdy wcześniej o to nie pytali. Jeśli już, to pytali czy są tam treści wulgarne i tyle. Natomiast przed meczem z Górnikiem, na kilka godzin przed meczem dostaliśmy info z klubu, że kierownik d.s. bezpieczeństwa nie wyraża zgody na zaprezentowanie sektorówki, bo podejrzewa, że są race, których jednak nie znaleziono, bo ich nie było. Od tamtego momentu nie mogliśmy się z nim skontaktować w tej sprawie.… Czytaj więcej »

sylwester66
sylwester66
10 lat temu

jeszcze PZPN nałoży kary na Piasta Gliwice za grupe kiboli z ochrony skorpion będą jaja już dawno powinni im zabrać licencje to są bandyci pod szyldem prawa

Gliwiczanin
Gliwiczanin
10 lat temu

Włądze klubu powinny z miejsca wywalić tą firmę i zatrudnić inną. To był pokaz indolencji,arogancji i nieuzasadnionej brutalności. Narazili ludzi będących na meczu na niebezpieczeństow takimi prowokacjami. Bo gdyby kibice nie zachowali zdrowego rozsądku,czego zabrakło tym niby ochraniarzom, to mogło być nieszczęście

KKK
KKK
10 lat temu

Każdego by krew zalała jakby grupa zamaskowanych bandytów niszczyła nieswoją własność!
Powiedzmy sobie szczerze – taka oprawa to koszt kilku – kilkunastu tysięcy złotych i kilka dni poświęconych na jej przygotowanie!

Komuś chyba na rękę była ta interwencja i sprowokowanie kibiców…

hatash
hatash
10 lat temu

@KKK dokładniej to koszt grubo ponad 10 tyś (materiał, farby, pędzle itd i to wszystko w sporych ilościach) poza tym artyści z ASP robili tą oprawę DWA tygodnie.

jaro
jaro
10 lat temu

lać piastoli

pawom30
pawom30
10 lat temu

Wątpię by ochrona tam sama wchodziła zrobili pewnie to na czyjeś polecenie ciekawe kogo? Kierownik zakazał wnoszenia wcześniej sektorówki…

Anonimowo
10 lat temu

jeden ochroniarz zasial zamet – jestescie PAJACE 🙂

Do Obserwatora
Do Obserwatora
10 lat temu

Działanie ochroniarza to zemsta za twórczość o której piszą „Nowiny gliwickie” .

Romburak
Romburak
10 lat temu
Reply to  Do Obserwatora

Idioto, dawaj dowody że Ci co zostali zagazowani zrobili te bazgroły (NA PRZESTRZENI 15LAT, jedne z tych napisów tyle ma)!
Nie ma odpowiedzialności zbiorowej! Idąc tym tokiem myślenia mamy prawo zabić każdego kierowcę bo jakiś pajac zabił kobietę na pasach. Co z tego, jak zbiorowa to zbiorowa…

Gliwiczanin
Gliwiczanin
10 lat temu
Reply to  Do Obserwatora

Nawet jeśli to co to za prywata ochroniatrza.Dostaje pieniądze i ma rzetelnie wypełniać swoje obowiązki a nie pałować jak gestapowiec na oślep. Chyba mu się cos w glowce poprzewracało. Tak jak każdy kto pracuje powinien ponieść konsekwencje swojego iddotycznego,zagrazajacego bezpieczeństwu,zachowania.Ochrona ma zapewniać bezpieczeństwo a nie prowokować i zagrazac bezpieczeństwu.A w tym wypadku ochrona zagrazala bezpieczeństw i to jest KARYGODNE.

Górniczek
Górniczek
10 lat temu

7.00 a tu żadnej informacji z meczu z Pogonią? co się stało piastuchy? czyżby passa się skończyła? Jeden mecz wygrywacie z rezerwami Górnika a 10 przegrywacie, dlaczego się dzisiaj nie cieszycie?

melo
melo
10 lat temu

żal mi ludzi którzy szukają miejsca żeby wylać żale o swojej drużynie.
ciemniaku przeczytaj-ten artykuł nie mówi o wynikach drużyny górnik zabrze a o pseudoochronie z firmy SKORPION.jeżeli nie zrozumiałeś tekstu to poproś jakiegoś rodzica to ci przetłumaczy

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI