Piast trzyma z Kacprem Raupisem. Ty też możesz pomóc

Spotkanie Piasta z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza będzie w pełni poświęcone Kacprowi Raupisowi – niespełna trzyletniemu kibicowi Niebiesko-Czerwonych.

Kacper urodził się w 35 tygodniu ciąży w wyniku komplikacji doznał wylewu krwi do mózgu, co spowodowało dziecięce porażenie mózgowe. Przez pierwsze trzy miesiące leżał w szpitalu walcząc o życie, gdyż w czasie porodu doszło do niedotlenienia i ciężkiej zamartwicy. Największą radością był dla nas dzień, w którym Kacperek został wypisany ze szpitala do domu, wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy co będzie dalej. Od razu włączyliśmy rehabilitację ruchową, synek został zapisany do ośrodka dziennej rehabilitacji, gdy wszystko zaczęło iść w dobrym kierunku, okazało się że Kacper jest niewidomy. To kolejny cios który zmotywował nas do walki, wszelkie badania wykazały, że jest szansa, jest możliwość by zobaczył świat ponieważ miał poczucie światła, oczka są zdrowe tylko impuls wzroku nie współgra z mózgiem. Ruszyliśmy również z rehabilitacją wzrokową, dzięki której dzisiaj Kacper widzi. Dużą barierą w rozwoju są ograniczenia ruchowe, spowodowane dużą spastyką kończyn oraz centralnym obniżeniem napięcia mięśniowego. Również umysłowo Kacper rozwija się wolniej od swoich rówieśników, gdyż zmiany które nastąpiły w mózgu maluszka doprowadziły do upośledzenie umysłowego” – Rodzice Kacpra.

Maciej Raupis – ojciec Kacpra i Niebiesko-Czerwony kibic z krwi i kości – od lat angażuje się w działalność kibicowską Piasta, walcząc jednocześnie z nierównym jak dotąd losem.
Piast Gliwice – jako cała społeczność z związana Okrzei 20 – zdecydował się na wsparcie rodziców w walce o normalne życie dla małego Kacpra. Teraz pojawiła się szansa dla małego! Zakwalifikował się do programu eksperymentalnego leczenia komórkami macierzystymi. Będzie miał wstrzykiwane pięć porcji komórek! Co to znaczy? W skrócie polega to na wszczepieniu komórek do płynu mózgowego, które mogą pomóc w lepszym rozwoju Kacpra.

Jest to OGROMNA SZANSA na samodzielne życie naszego malucha! Właśnie dlatego 20% wartości dochodu z meczu Piast – Bruk-Bet zostanie przekazane na leczenie naszego młodego kibica.

Na leczenie potrzebne jest 100 000 zł, na ten moment udało się zgromadzić 25 000 zł.

Więcej o Kacprze:
– na stronie internetowej
– na facebooku
– profil na stronie fundacji

Dane:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem:
25670 Raupis Kacper darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

– Historia Kacpra i walki, jaką podjęli jego rodzice o powrót malca do pełnej sprawności zmotywowała nas do podjęcia zdecydowanych kroków i startujemy już na meczu z Termaliką. Trzeba jednak pamiętać, że będzie to dopiero wstęp do kolejnych akcji, z których zebrane fundusze zasilą konto naszego dzielnego kibica. Chciałbym zaapelować do wszystkich sympatyków piłki nożnej w Polsce – nie bądźmy obojętni na los jednego z nas. Każda pomoc okazana Kacprowi przybliży nas do realizacji głównego celu, czyli sfinansowania leczenia komórkami macierzystymi. Koszt takiej terapii wynosi 100 000 zł, także nie pozostaje nam nic innego jak zabrać się do dzieła – mówi koordynator ds. współpracy z kibicami Piasta, Kamil Garbala.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI