Pies zamknięty w aucie. A temperatura sięga kilkudziesięciu stopni

Policjanci z gliwickiej „piątki” uwolnili psa zamkniętego w samochodzie zaparkowanym w słońcu.

Właściciel zostawił psa w samochodzie zaparkowanym w rejonie giełdy samochodowej. Na zewnątrz termometry wskazywały około 30 stopni. Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 11.00 przy ulicy Błonie w Gliwicach. O nieodpowiedzialnym zachowaniu policję powiadomił anonimowy świadek. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili, że w renault scenic znajduje się pies rasy rottweiler.

Świadkowie twierdzili, że pies przy wysokiej temperaturze przebywał w samochodzie co najmniej kilkadziesiąt minut.

Podjęto decyzję o wybiciu szyby, gdy na miejscu pojawił się właściciel, 56-latek ze Świętochłowic. Policjanci sprawdzą, czy właściciel samochodu nie naruszył przepisów ustawy o ochronie zwierząt.

W upalne dni przechodnie powinni być uczuleni na widok dziecka lub zwierzęcia w samochodzie. Jeśli ktoś zauważy w samochodzie dziecko pozostawione bez opieki, powinien jak najszybciej powiadomić o tym policję lub straż miejską. Pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć takiej sytuacji.

Gdy na zewnątrz panuje temperatura 33°C, w zaparkowanym samochodzie po 20 minutach jest już 50°C, a po upływie 40 minut – prawie 60°C.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI