Remontujesz mieszkanie? Masz kontener na gruz? Musisz zapłacić

Gliwicka Starówka coraz piękniejsza. Po wymianie nawierzchni ulic Starego Miasta, właściciele kamienic, wzdłuż nich usytuowanych przystąpili do remontów budynków.

Prowadzące je wspólnoty mieszkaniowe czy prywatni właściciele muszą jednak pamiętać, aby dopełnić wszelkich formalności związanych z realizowanymi pracami, np. w zakresie ustawienia kontenerów na gruz i odpady budowlane.
Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że zgodnie z art. 40 ust. 2 pkt 4 Ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U.2016.1440 t.j. ze zm.), zajmujący miejsce w pasie drogowym zobligowani są do uiszczenia stosownej opłaty za zajęcie pasa drogowego.

Brak zezwolenia ZDM skutkować będzie naliczeniem kary wynikającej z ustawy.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości w powyższej sprawie, pracownicy ZDM pod nr tel. 32 3008612, 32 3008613, 32 3008614 udzielą niezbędnych informacji i pomocy w wypełnieniu wniosku dotyczącego zajęcia pasa drogowego, dokumentów jakie należy do niego dołączyć i wreszcie obliczyć kwotę należną za zajęcie miejsca.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bzdura
Bzdura
5 lat temu

A jak śmietnik stoi nie na pasie jedni tylko na miejscu parkingowym ty powinien opłacić parkomat? A co jak na chodniku?

gość z Gliwic
gość z Gliwic
5 lat temu

jaka bzdura…z każdej strony nas doją, a jak trzeba coś załatwić to tylko nie ma, nie da się albo opłata

adelajda
adelajda
5 lat temu

wszędzie opłaty dodatkowe a potem się dziwi skąd tyle gruzu w lesie

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI