„Spadł ogromny kamień z serca”. DTŚ będzie dokończona (TV)

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2014_07/20140707_dts_karasinski.mp4″ /]

Sekretarz Miasta Andrzej Karasiński, który w Urzędzie Miejskim koordynuje budowę DTŚ nie kryje radości ze szczęśliwego finału rozmów prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza z wicepremier Elżbietą Bieńkowską.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu pojawiły się problemy z finansowaniem inwestycji. Wykonawca odcinka G2 znacząco spowolnił tempo prac. Po zaciętych negocjacjach między rządem a Urzędem Marszałkowskim w Katowicach oraz Urzędem Miejskim w Gliwicach udało się znaleźć rozwiązanie.

Kto finansuje inwestycję DTŚ i skąd są pieniądze?

Rozwiązanie przedstawione przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zakłada zmianę sposobu finansowania inwestycji. Środki na dalszą budowę gliwickiego odcinka DTŚ pochodzić będą z funduszy unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko, kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego, budżetu państwa oraz budżetów samorządów.

– Właśnie wracam z Warszawy, gdzie podczas spotkania z wicepremier Elżbietą Bieńkowską i marszałkiem Mirosławem Sekułą udało się nam osiągnąć porozumienie w sprawie zapewnienia finansowania budowy DTŚ – zaraz po spotkaniu z wicepremier Bieńkowską napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
8 lat temu

Moj Boźe,jakie to szczescie dla Polski i Gliwic.Bez tych pieniedzy z UE miasto Gliwice wygladało by jak w roku 1970

aha ha
aha ha
8 lat temu

Spadł kamień z serca … prosto na nogi. 😉

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI