Ulica Częstochowska zamknięta. Zmiany w ruchu

Ulica Częstochowska, 8 grudnia 2014 r. została zamknięta dla ruchu.

Wyłączenie dotyczy odcinka od Alei Przyjaźni do skrzyżowania z ul. Jagiellońską. Objazd poprowadzony został ul. Konarskiego.

Na odcinku od ul. M.Strzody do ul. Częstochowskiej ruch samochodów w kierunku ul. Konarskiego odbywa się lewym i środkowym pasem ruchu. Prawy zarezerwowany został dla przystanku autobusowego i kierowców skręcających w ul. Kaszubską.

Pierwszeństwo przejazdu mają kierowcy jadący ul. Konarskiego do ul. Kłodnickiej, w kierunku centrum.
Na odcinku ul. Częstochowskiej od skrzyżowania z ul.Kłodnicką do Alei Przyjaźni, dotychczasowa organizacja ruchu uległa zmianie z jedno na dwukierunkową (dla ruchu lokalnego).

Zarząd Dróg Miejskich już w piątek namalował nowe oznaczenie na skrzyżowaniu Częstochowska/Wrocławska/Konarskiego oraz ustawił nowe znaki, co powodowało poważne utrudnienia w ruchu. Kierowcy byli zdezorientowani i – niestety – dochodziło tam do kolizji.

czestochowska

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ważne !
ważne !
7 lat temu

Dobra, dobra. Co z ul. Zwycięstwa ? Trasa linii nr A4 ma być skrócona ?

ważne !
ważne !
7 lat temu

Proszę Infogliwice o narysowanie sytuacji w całości. Jak będziemy jeździć na Zatorze i na Szobiszowice ( po zamknięciu ul. Częstochowskiej i Zwycięstwa po 13.12.2014) ?. Czy cały ruch skierowny zostanie w ul. Konarskiego ?

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Wczoraj jechałem tamtędy i o mały włos jadący Wrocławską prawym pasem na nie uderzył we mnie, gdy skręcałem ze środkowego pasa na moście w prawo, w ul. Zimnej Wody. Jadący Wrocławską na pamięć prawym pasem zignorował namalowaną tam teraz wysepkę i zrobiło mi się ciepło. Tam powinna się pojawić wyraźnia barierka, kierująca ruch na środek („sierżant”). Na samej Wrocławskiej na wysokości Straży Pożarnej nie ma żadnej informacji i dopiero wjeżdżając na most jest się zaskakiwanym i na szybko próbuje się rozczytać, co jest na żółto, a co na biało (bo to się oczywiście zlewa ze sobą i powoduje dodatkowy kociokwik).… Czytaj więcej »

barg
barg
7 lat temu

Blacharze już zacierają ręce.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI