r e k l a m a
spot_imgspot_img

Wielcy przegrani tegorocznych wyborów

Mimo iż ich twarze rozpoznawalne są już od bardzo dawna, w większości mają za sobą przygodę w Parlamencie lub byli bardzo widoczni w kampanii wyborczej, to przegrali.

O największej przegranej można mówić w przypadku Aleksandra Chłopka z PiS, Marka Widucha z SLD oraz Marka Goliszewskiego z OdS.
 

Aleksander Chłopek posłem był od 2005 roku. W poprzednich wyborach uzyskał 5366 głosów i to wystarczyło, by ponownie znalazł się w Sejmie. Tym razem, chociaż zdobył porównywalną ilość głosów, gliwicki lider PiS-u nie zasiądzie w ławach poselskich. Zapewne powodem było dopiero 3. miejsce na liście. Nie wiadomo, dlaczego lepszy od Aleksandra Chłopka okazał się nikomu nie znany Piotr Pyzik, który otrzymał „jedynkę” na liście.
 

 

 

Wydawało się, że doskonały wynik SLD w wyborach prezydenckich sprawi, że Marek Widuch mandat posła będzie miał praktycznie w kieszeni. Wszystko wskazywało na to, że młoda twarz gliwickiego SLD dostanie pierwsze miejsce na liście. W ostatniej chwili „jedynką” została Ela Kwaśnicka. Widuch zdobył jednak niewiele mniej głosów od niej. Mimo iż był bardziej widoczny w kampanii wyborczej – „dwójka” i słaby wynik SLD w Polsce zrobiły swoje. Marek Widuch dostał ponad 5 tys. głosów.

 

 

 

Z pewnością najbardziej aktywną kampanię wyborczą prowadził Marek Goliszewski. Był na billboardach, plakatach, w internecie, telewizji, spotykał się z gliwiczanami, uczestniczył w debatach. Wysiłek poszedł jednak na marne. Kandydat do Senatu z list Unii Prezydentów Miast „Obywatele do Senatu” zajął ostatnie miejsce. Wyprzedzili go nawet kandydaci PiS i RAŚ, którzy byli zdecydowanie mniej widoczni. Jak widać na tym przykładzie, nadal w wyborach decydującą rolę odgrywa partyjny szyld.

 

 

 

W kategoriach osobistej porażki swój wynik wyborczy może traktować Andrzej Gałażewski, „dwójka” na liście PO i poseł z 10-letnim stażem. Mimo iż dostał się do Sejmu, to otrzymał porównywalną ilość głosów, co nikomu nie znany Marek Stolarski z Ruchu Palikota. Podobny wynik uzyskał startujący z 11 miejsca na liście PO, zabrzanin Borys Budka. Warto także dodać, że liderka listy PO – Krystyna Szumilas dostała blisko 4 razy więcej głosów niż Gałażewski.

 

 

 

Zobacz też: Wielcy wygrani tegorocznych wyborów

(fot. wikipedia, widuch.pl)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
@
@
12 lat temu

widuch totalna porażka i goliszewski też. przyznam że miałem nadzieję że gałażewski się nie dostanie bo on nic dla gliwic nie zrobił i nie zrobi!!!!!

zwycięzca
zwycięzca
12 lat temu

Ale nie napisaliście o zwycięzcach. A są nimi na pewno wyborcy, którzy dali kopniaka tym kandydatom. Widuch – bez wyrazu, bez działania, „Pan Nikt” o niemal zerowym potencjale intelektualnym, Gałażewski – wystarczy spytać go o sprawozdanie z działalności za ostatnie 10 lat, wtedy wszystko będzie jasne, Chłopek tworzy ładne opowieści, ale posłem był takim, jak każdy widział, Goliszewski nieznany w Gliwicach, podobnie jak senator z Tarnowskich Gór (jak ktoś jeździ na dożynki do Tarnowskich Gór , to może coś o niej słyszał). Dlatego uważam, że jestem zwycięzcą – ja, wyborca.

Tosia
Tosia
12 lat temu

Też miałam nadzieję że Gałażewski nie dostanie się do Sejmu.Nic dla Gliwic nie zrobił. Otoczył się frustratami i zieje nienawiścią do prezydenta Frankiewicza. Nie wnosi dobrej energii od polityki w Gliwicach. Ludzie głosują na niego chyba z przyzwyczajenia. Był ceniony w regionie katowickim PO za to że rozwalił stare stuktury PO w naszym mieście

:D
:D
12 lat temu

Galazewski robi bardzo duzo – zawsze szkodzi tam gdzie robi cos Frankiewicz , nawet gdy temu drugiemu che sie zrobic cos dobrego .

infofrankiewicz
infofrankiewicz
12 lat temu

Obiektywnie rzecz ujmując to co w tym gronie robi Gałażewski? Przecież zrobił dobry wynik, no a przede wszystkim zdobył mandat.

Erazm
Erazm
12 lat temu

Widuch przegrał na całej linii. Zawiodłem się, bo choć miałem innego faworyta, to trochę liczyłem też na jego dobry wynik. Czas na przemyślenia, a może i wycofanie się na jakiś czas.

glwcn4e
glwcn4e
12 lat temu
Reply to  Erazm

moze nie na jakis czas. ale na zawsze. ale jak znam zycie, przy kolejnych wyborach w miescie, znowu startowac beda marek, chopek oraz kaska plujacy jadem, kompletnie bez pomyslow.

lookie
lookie
12 lat temu
Reply to  glwcn4e

zgadzam się… Widuch już tyle razy przegrywał że chyba czas sobie odpuscic!

gliwiczanin_
gliwiczanin_
12 lat temu

W sztabie Frankiewicza lodówki pełne nieotwartych szampanów…

TW Jan
TW Jan
12 lat temu

Hej, Frankofile, tak wam Gała przeszkadza? Boicie się, że doprowadzi do upadku waszego wodza, ha, ha?!!!

ka-szka
ka-szka
11 lat temu
Reply to  TW Jan

że Gała sam się przejechał, i tumu należy zaśpiewać „w grobie leży…”

Prawdnik
Prawdnik
12 lat temu

Zapomnieliście dodać Berezowskiego :hahaha:

PG
PG
12 lat temu

Pozostaje powiedzieć… HAHAHAHAHAHHAAHHAHA – i bardzo dobrze im tak! Przepuścili dziesiątki tysięcy złotych z naszej kieszeni, wystarczy! Nie będziemy im płacić przynajmniej kolejnych 12 tys. miesięcznie za zbijanie bąków w sejmie.

nikola
nikola
12 lat temu

ja głosowałam na pana goliszewskiego i myślałam ze on bedzie senatorem a tu taka niespodzianka 🙁

Frankofob
Frankofob
12 lat temu

Czy Goliszewski nadal jest wielkim przyjacielem Gliwic i Gliwiczan ?
No Goliszewski, staraj się ! masz całe 4 lata żeby pokazać jak kochasz nas i nasze miasto.

x
x
12 lat temu

I tak ma dziad /gałaż/ szczęście, bo nie mając zębów jest w sejmie.

x
x
12 lat temu

A Jaruś, to nie porażka PiS-u ?

marek
marek
12 lat temu

porażka golika mnie zaskoczyła bardzo i widucha też

Politolog
Politolog
12 lat temu

Nie wiem kto głosował na Pana Głażewskiego-heh niestety nie jest on dla Gliwic dobrą reprezentacją i napewno nie robi nic dobrego-cóż szkoda słów.

glwcn4e
glwcn4e
12 lat temu
Reply to  Politolog

moj ojciec.. przez pomylke 😀

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
12 lat temu

… he, he – teczkowy Goliszewski otrzymał od Pana Prezydenta „pocałunek śmierci” i … do piachu … i tak trzymać…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI