r e k l a m a


Wkrótce konferencja EDUAL. Do Gliwic przyjedzie Jarosław Gowin

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza konferencja z cyklu Edukacja Dualna – EDUAL.

6 marca wydarzenie zgromadzi w Gliwicach przedstawicieli środowiska akademickiego i gospodarki, którzy wspólnie dyskutować będą o kształceniu studentów na potrzeby nauki i przemysłu.

Konferencja Edukacja Dualna – EDUAL, pod hasłem „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0”, jest organizowana przez Politechnikę Śląską wspólnie z Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE). Odbędzie się 6 marca w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej (ul. Konarskiego 18 b, początek – godz. 10.00). Udział w niej weźmie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, który objął konferencję patronatem, a także specjaliści reprezentujący sferę przemysłu oraz wybrane uczelnie z kraju i zagranicy.

– Politechnika Śląska od wielu lat rozwija kształcenie na wszystkich trzech stopniach studiów w ścisłej współpracy z KSSE i otoczeniem społeczno-gospodarczym. Ciągle jednak pojawia się wiele pytań i wątpliwości dotyczących optymalnego modelu i form edukacji. Jak kształcić specjalistów dla Przemysłu 4.0 bazującego na kluczowych, mocno zaawansowanych technologiach, zapewniając oprócz wiedzy zawodowej odpowiednie przygotowanie absolwenta do prowadzenia badań naukowych? Który profil studiów wyższych zapewni lepsze przyswajanie wiedzy przez studenta? Będziemy poszukiwali odpowiedzi na te i wiele innych pytań – zapowiada EDUAL prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.

W ramach konferencji zaplanowano liczne panele tematyczne, w tym debatę poświęconą przyszłości studiów dualnych, oraz rozmowy ze studentami biorącymi udział w tego rodzaju kształceniu.

Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z bazą laboratoryjną Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Konferencji będą towarzyszyć XIX Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Na oba wydarzenia wstęp będzie wolny.

Ze szczegółowym programem konferencji można zapoznać się na stronie edual.polsl.pl.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tomEE
tomEE
7 lat temu

Pan Gowin i Pan Czarnecki to dwie polityczne, miałkie k……. nie ważne z kim ważne że przy korycie !!

fan
fan
7 lat temu

a Jaro też przyjedzie? i pani premier i Antoni ? – prosimy prosimy

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI