Zabytkowy budynek przy ul. Rybnickiej zmieni się

Właścicielem zabytkowego budynku przy ul. Rybnickiej 29 w Gliwicach została Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE), która nabyła nieruchomość za 1,5 mln złotych wygrywając przetarg ogłoszony przez miasto Gliwice.

Teraz KSSE dostosuje zabytkowe wnętrza willi do swoich potrzeb.

W budynku urządzona zostanie siedziba Podstrefy Gliwickiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ogłoszonym konkursie na opracowanie koncepcji rewaloryzacji i adaptacji na cele biurowo-usługowe willi z początku XX wieku najlepsza okazała się krakowska pracownia 9780 Architekci.

Plany zakładają m. in.: przeorientowanie głównego wejścia do budynku i powiązanie willi z ogrodem poprzez stworzenie patio wejściowego o randze adekwatnej do nowego przeznaczenia budynku. Przewidziano również gruntowną przebudowę układu wewnętrznego budynku, w tym stworzenie nowej, reprezentacyjnej klatki schodowej z windą – czytamy na stronach internetowych krakowskiej pracowni.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rece do pracy
rece do pracy
9 lat temu

się schlachta bawi.. a podakow nie placi

cliper
cliper
9 lat temu

całe dzieciństwo spędziłem w tym miejscu-mam nadzieje że teraz miejsce znów odżyje i będzie służyło mieszkańcom a nie tylko asom ze strefy-a swoją drogą-tyle lat miejsce było w agoni-jak to możliwe???

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI