r e k l a m a


Żenujący spektakl na sesji rady miejskiej (TV)

spot_img
r e k l a m a

To, co już od ponad roku obserwujemy na sesjach rady miejskiej nazwać można krótko – to żenujący spektakl.

– Nakrzyczmy na pana prezydenta – zachęcała na ostatnim posiedzeniu radna Joanna Karweta (PO). Na każdej sesji dochodzi do przepychanek słownych, wzajemnego obrażania się i ataków personalnych. Podczas wczorajszej dyskusji nad szkolnictwem specjalnym padło wiele ostrych sformułowań. Radni apelowali do przewodniczącego, Zbigniewa Wygody, aby zapanował nad salą. Niestety, wychodziło mu to bardzo marnie.

Mało tego – przewodniczący rady sam często podnosił głos, upominał, a nawet krzyczał na kolegów.

Wzajemne łapanie się za słówka, brak chęci kompromisu, przekrzykiwanie się czy rzucanie obraźliwych słów pod adresem radnych z innych opcji politycznych pojawia się praktycznie na każdej sesji rady.

Każdy wyborca powinien zobaczyć ten materiał do końca i wyrobić sobie zdanie na temat ludzi, na których głosował i którzy występują w jego imieniu.

Sesja trwała prawie 8 godzin, my wybraliśmy ok. 11 minut, wg nas, „najciekawszych” fragmentów.

Nie brakło na niej również momentów zabawnych, na przykład, gdy radna Ewa Potocka w imieniu jednej z komisji przedstawiała stanowisko w sprawie uchwał. Powiedziała, że komisja wydała opinię pozytywną do pierwszej uchwały, podobnie było w przypadku drugiej. Nagle odezwał się przewodniczący rady, Zbigniew Wygoda, który „zwrócił uwagę” swojej koleżance, że przecież opinia powinna być negatywna. Ewa Potocka szybko się poprawiła.

Nie bez winy jest także zastępca prezydenta Gliwic, Piotr Wieczorek, u którego też często emocje brały górę. W efekcie Zbigniew Wygoda nawet odebrał mu głos.

Emocje na sali studził prezydent Zygmunt Frankiewicz. Później dyskusja toczyła się już na w miarę przyzwoitym poziomie.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_02/20120217_kabaret_sesja.flv” /]
 

Całość zapisu sesji można zobaczyć tutaj.

Zagłosuj

[poll id=”5″]

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

najlepsza jest ta potocka co ma chyba z 80 lat i ona nie wie co wygaduje ale niestety w gronie PO nie ma nikogo lepszego żeby ich reprezentował i wygoda musi ją strofować i kontrolować

za co oni biorą ponad 2 tysiące złotych miesięcznie?

matka zso6
matka zso6
12 lat temu

byłam na sesji i przyznaję że była to błazenada ale ludzie prezydenta też atakowali radnych naprzykład pan olejniczak. byłam tam pierwszy i ostatni raz

kszyh0
kszyh0
12 lat temu
Reply to  matka zso6

Ten pan nazywa się Olejnik 🙂

jarek
jarek
12 lat temu

Co za banda! Dlatego mówiłem żeby nie głosować na PO bo to ludzie bez honoru, ambicji i wiedzy

Piotrulek
Piotrulek
12 lat temu

Tego bezsensownego bełkotu nie da się słuchać,przepraszam mieszkańców Gliwic,to ja na nich też głosowałem…

batman
batman
12 lat temu

brawo za materiał który pokazuje prawdę o obecnej radzie

k
k
12 lat temu

Frankiewicz ich załatwił spokojem

Adler
Adler
12 lat temu

Flash Player w Flash Playerze … incepcja 😀

GERIATRIA
GERIATRIA
12 lat temu

Potocka! tragedia! kto ją wybrał? sama nie wie za czym głosowała, bo nigdy nad tym dobrze chyba nie pracowała!

Wygoda! to hańba dla miasta! Wystarczy zobaczyć jak oceniają internauci prace rady!

WYGODA DO ODWOŁANIA!!!!!!

Jak ich nie odwołamy, to Gliwice będą wygłdały jak reszta kraju, gdzie PO demoluje je!

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Brawo koalicja PO iPiS-nie wolno robić oszczędności na niepełnosprawnych dzieciach!Szkoda-że pan w-ce prezydent poświecił tylko 2 m-ce na ustawę-może gdyby tak trochę dłużej to ustawa by przeszła?

tomaszb
tomaszb
12 lat temu
Reply to  Anonimowo

właśnie to popis zrobił – oszczędzi na jednych aby dać innym, nie patrząc na koszty dzieci, rodzice „6” mówili, że dzieci źle zniosły przeprowadzkę, ale teraz dzięki nim będą musiały jeszcze raz przejść przez to samo

marcin
marcin
12 lat temu

Podejmę się organizacji referendum o odwołanie rady miejskiej w Gliwicach. Kto pomoże?

*****
*****
12 lat temu

Dzięki takim osobom jak p. Karweta i p. Potocka nie doszło do likwidacji 6.
P. Karweta była jedyną osobą która zainteresowała się sprawą uczniów niepełnosprawnych. Uczestniczyła w zebraniach z rodzicami, poświęcała swój wolny czas.Dobrze że dzieci zostaną razem ze swoimi nauczycielami. A może znajdzie się jakiś budynek dla szkoły, w mieście które posiada miliardowy budżet? Pozdrawiam.Rodzic.

tomaszb
tomaszb
12 lat temu
Reply to  *****

dzieci i tak miały zostać ze swoimi nauczycielami (zwłaszcza dzieci z grupy ciężko i średnio)tylko, że nie w ramach „6” ale w ramach nowego zespołu szkół, a tak zafunduje dzieciom (wraz z ich rodzicami) nowy stres gdy znajdzie się budynek (jeśli znajdzie, w co mocno wątpię)

Wojtuś
Wojtuś
12 lat temu
Reply to  *****

Na Płowieckiej już budują , niedługo będzie można dzieciaki umieścić !

@
@
12 lat temu

trzeba piętnować głupotę

Henryk
Henryk
12 lat temu

Pani radna Karweta nie poświęca swojego prywatnego czasu tylko pracuje w ramach komisji za która pobiera wynagrodzenie. Jest po prostu żałosna i tyle.Nie patrzy na dobro dzieci tylko na interes polityczny.Pani Potocka czuła że jest za projektem uchwały, ale Wygoda ją przywołał do porządku i zmieniła decyzję!!!!!

!?
!?
12 lat temu

To żenada. Słuchając odczuwa się wstyd. Potocka – wygłasza stanowisko Klubu PO, ciekawe, czy w brzmieniu uzgodnionym z resztą, czy wymyślone na gorąco, stawiam na to drugie. Każdy mądry, w takiej sprawie, jak szkoła uciekałby od politycznych deklaracji, bo to obnaża prawdziwe intencje. Ale P. Potocka wie, co jest dobre dla PO i strzela sobie w kolano. Karweta – buntowała kogo się dało, jeśli ktoś zgadzał się z pomysłem to z nim nie rozmawiała, szukała tylko niechętnych, schowała pozytywna opinię eksperta, Dragon – straszy człowiek, butny, zarozumiały, niegrzeczny, z sesji na sesję bardziej „odważny”. PO działała ręka w rękę z… Czytaj więcej »

Gliwiczanin
Gliwiczanin
12 lat temu

Nic dodac , nic ujac . Dlatego wyprowadzilem sie z tego chorego kraju ( bo to nie jest problem tylko Gliwic , w ktorych sie urodzilem ), zalosne przedstawienie , garstka pseudo fachowcow , ktorzy trafili na te miejsca tylko i wylacznie po to , zeby sie jak najwiecej nazrec . polecam wszystkim ucieczke do normalnego swiata , gdzie mozna godnie zyc . Niecaly rok czasu zajelo mi osiagniecie wiekszych sukcesow zawodowych i osiagniecie o wiele lepszego standardu zycia , niz osiagnalem przez 35 lat zycia w Polsce . wracajac do tych obrad … wstyd mi , ze pochodze z… Czytaj więcej »

apel!
apel!
12 lat temu

Apel do radnych – weźcie się roboty a nie głupoty i kłótnie wam w głowach! Jeszcze się możecie zdziwić jak was odwołamy w referendum

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Ludzie sami ich wybraliście to teraz macie! Mówiłem żeby na Janusza Palikota głosować to nikt mnie nie słuchał w Gliwicach. Najaktywniejszym posłem z Gliwic jest ten z Ruchu Palikota bo co np. Gałażewski z PO zrobił dla Gliwic albo Chłopek z PiS przez tyle lat?

ala
ala
12 lat temu

Znacie przysłowie: krowa która najwięcej ryczy najmniej mleka daje?…tak jest z gliwickim PO. Banda ******, która na szczęście jeszcze nie ma takiej władzy, żeby rozwalić co się da. Nie chcę myśleć nawet co by było gdyby prezydentem miał być Wygoda, on na niczym się nie zna…

Matka
Matka
12 lat temu

Drodzy państwo to nie banda!!! Wbrew krzywdzącym opiniom, Radni zadali sobie trud wnikliwego poznania problemu. Tylko powierzchowna znajomość tematu może prowokować tak wiele nieprzychylnych opinii. Żeby oceniać trzeba znać temat a nie kierować się tylko polityką. Choć trochę uczciwości przydałoby się ekipie rządzącej. Dotąd tylko wywraca kota do góry ogonem. Przykre to! Nasze dzieci miały swój świat i czuły się w nim dobrze. Kto ma o nie walczyć?????

ka-szka
ka-szka
11 lat temu

karweta wykorzystuje rodziców do swoich politycznych celów. Gdyby nie jej bieganie i buntowanie ich, problem szkół specjalnych nie istniałby. Miasto zrobi wszystko, żeby dzieci mogły uczyć się w jak najlepszych warunkach

ognisty
ognisty
11 lat temu

Mam nadzieję że dojdą radni do porozumienia, pamiętać należy że dzieci i młodzież to przyszłość narodu i dzięki nim będzie naród prosperował,dlatego trzeba dbać o szkoły i dzieci,jestem Gliwiczaninem od urodzenia i oburzają mnie niektórych radnych wypowiedzi, wierzę że dojdą do kompromisu i spokojnie porozmawiają i zaniechają spór.W kłótni nie ma rozsądku
– pozdrawiam Gliwiczanin

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI