spot_img


Złodzieje nie mają kwarantanny. Tak próbują wyłudzić pieniądze

Przestępcy działający metodą „na policjanta” wciąż szukają ofiar. Wczoraj dzwonili do seniorów z powiatu gliwickiego według nazwisk zaczynających się na „G”.

Przedwczoraj lista obdzwonionych nazwisk zaczynała się na „C”. Tym razem mieszkańcy nie dali się nabrać. Nie bądźmy obojętni, ostrzeżmy ludzi starszych – krewnych czy znajomych, że mogą do nich telefonować oszuści podszywający się pod członków rodziny lub stróżów prawa.

Wczoraj policjanci otrzymali informacje o mężczyźnie podającym się za oficera śląskiej policji.

Dzwonił do osób o nazwiskach zaczynających się na literę D i opowiadał wymyśloną historyjkę o przestępcach czyhających na oszczędności rozmówców, czym próbował nakłonić ich do zmiany danych kontaktowych w banku. Na szczęście tym razem trafił na ludzi, którzy nie dali się nabrać.
Nad sprawą pracują już detektywi z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.
O tym, że policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie pieniędzy czy wykonywanie operacji bankowych, mówi się w mediach od lat. Po raz kolejny apelujemy o ostrzeganie starszych członków rodziny i znajomych, poruszanie zasłyszanych przykładów działania przestępców.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI